Очільник нової української Церкви має відношення до Рівного

Опубліковано: 15.12.2018. Автор: .

Очільник нової української Церкви має відношення до Рівного
Очільник нової української Церкви має відношення до Рівного

Сьогодні, 15 грудня, Об’єднавчий собор Української православної церкви утворив нову українську незалежну Церкву, затвердив її статут та обрав нового предстоятеля. Ним став 39-річний єпископ УПЦ КП Епіфаній, в миру – Сергій Думенко.  Хоч народився він на півдні України, дитинство його пройшло на Буковині та, як виявилося, має митрополит відношення і до Рівненщини.

Народився Епіфаній 3 лютого 1979 року у селі Вовкове на Одещині, хоча дитинство та шкільні роки майбутнього  єпископа пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 1996 року він закінчив школу та вступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом. У тому ж 1999 році поступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році. Після успішного захисту кандидатської дисертації здобув науковий ступінь кандидата богословських наук.

Згодом Епіфаній стажування в Афінському національному університеті на Філософському факультеті (Греція), а 2012 року після успішного захисту докторської дисертації йому присвоєно науковий ступінь доктора богословських наук.

До речі, 1 липня 2003 року по 31 грудня 2005-го єпископ Епіфаній обіймав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського і Острозького Даниїла. А з 26 серпня 2003 року  був навіть викладачем Рівненської духовної семінарії, а також обіймав посаду старшого помічника інспектора. 2005 року — обіймав посаду прес-секретаря Рівненського єпархіального управління.

Згодом став редактором інтернет-проекту «Рівне Православне» офіційного сайту Рівненської єпархії та членом редколегії церковно-релігійної газети «Духовна нива» офіційного друкованого органу Рівненської єпархії.

8 грудня 2005 року прийнятий до Національної спілки журналістів України.

Після цього Епіфаній (з нового навчального 2007 року) прийнятий на посаду викладача Київської православної богословської академії, а також призначений завідувачем Кафедри філології цього навчального закладу. Від 27 липня 2010 року призначений ректором Київської православної богословської академії та керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією.

Епіфанія називають людиною, яка була віддаленою від основних груп впливу в церкві та близькою до патріарха. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у світлі стосунків з Константинополем, адже все спілкування відбуватиметься цією мовою.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...