Україна має свою незалежну Церкву і Об’єднавчий собор обрав її очільника

Опубліковано: 15.12.2018. Автор: .

Україна має свою незалежну Церкву і Об’єднавчий собор обрав її очільника
Україна має свою незалежну Церкву і Об’єднавчий собор обрав її очільника

Сьогодні, 15 грудня, на Об’єднавчому соборі в Києві єпископи обрали главу Помісної української православної церкви. Її очолив єпископ УПЦ КП Епіфаній. Він отримає Томос від Вселенського патріархату. Про це повідомляють колеги із  LIGA.net.

Обирали очільника української церкви у два тури таємним голосуванням.

Єпископ Епіфаній (в миру Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 року у селі Вовкове на Одещині. Доктор наук з богослів’я, професор, Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату, ректор та професор кафедри біблійних і філологічних дисциплін Київської православної богословської академії, постійний член Священного синоду та голова Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ КП, член Вищої церковної ради УПЦ КП, намісник Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва, член Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

Нагадаємо, сьогодні у Софії Київській розпочався Об’єднавчий собор Української православної церкви, на якому ієрархи українських православних церков повинні були утворити нову українську незалежну Церкву, затвердити її статут і обрати нового предстоятеля.

Архієрейський синод Вселенського патріархату 29 листопада остаточно ухвалив текст Томосу про надання автокефалії Українській православній церкві.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...