Митрополит Поліський УПЦ (МП) Анатолій не закликав до об’єднання в єдину Церкву

Опубліковано: 16.12.2018. Автор: . Рівненська область

Митрополит Поліський УПЦ (МП) Анатолій не закликав до об’єднання в єдину Церкву
Митрополит Поліський УПЦ (МП) Анатолій не закликав до об’єднання в єдину Церкву

За два дні до Об’єднавчого собору, на якому обрали нового предстоятеля Єдиної помісної української православної церкви, в мережі з’явилось релігійне звернення за підписом митрополита Сарненського та Поліського Анатолія. У ньому керівник, однієї з найбільш поміркованих на Рівненщині єпархій УПЦ (МП) нібито закликає духовенство та вірян підтримати створення в Україні Помісної православної церкви. Мовляв, митрополит усвідомлює, що наша держава прагнула цього 26 років, тому підтримка такої ініціативи «може стати поштовхом до об’єднання всього українського православного суспільства». Втім, вже через день на офіційному сайті релігійної організації цю позицію спростували, а саме звернення назвали – фейком.

Митрополит Поліський УПЦ (МП) Анатолій не закликав до об’єднання в єдину Церкву

Текст звернення, який у прес-службі Сарненської єпархії УПЦ назвали фейком.

Прес-служба Сарненської єпархії УПЦ повідомляє, що нині розсилається фейкове звернення щодо Об’єднавчого собору від імені Керуючого Сарненською єпархією Української Православної Церкви Преосвященного Анатолія, Митрополита Поліського і Сарненського. У ньому Владика, мовляв, закликає духовенство та вірян до участі у створенні «так званої» Помісної Православної Церкви.

Прес-служба Сарненської єпархії УПЦ повідомляє, що ніякі звернення на офіційному сайті єпархії та сайті УПЦ не оприлюднювалися.

Рахуємо, що на нинішній час, Константинопольський – турецький патріарх обманув люд України і Державу Україна, не надавши повну автокефалію та статус Патріарха для «так званої» Помісної Православної Церкви, чим викликав недовіру єпископату, духовенства та вірян Української Православної Церкви до даного процесу.

Цей фейк слід розцінювати як замовлення ворогів Української Православної Церкви, спрямоване для підриву авторитету керуючого єпархією та духовенства Сарненської єпархії Української Православної Церкви та введення в оману люд України», – йдеться в офіційному повідомленні.

Варто зазначити, що саме митрополит Сарненський і Поліський Анатолій у 2014 році був одним з підписантів меморандуму про єдину Україну та єдину помісну православну церкву, який тоді на обласному рівні ініціювала місцева ОДА. Пізніше за наказом глави УПЦ МП митрополита Онуфрія він відкликав свій підпис.

Нагадаємо, вчора, 15 грудня, на Об’єднавчому соборі в Києві єпископи обрали главу Помісної української православної церкви. Її очолив єпископ УПЦ КП Епіфаній, який і отримає Томос від Вселенського патріархату.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...