Без помічників нікуди: як журналіст «Західного аргументу» допомагав Святому Миколаю

Опубліковано: 17.12.2018. Автор: . Львівська область

Без помічників нікуди: як журналіст «Західного аргументу» допомагав Святому Миколаю
Без помічників нікуди: як журналіст «Західного аргументу» допомагав Святому Миколаю

До цієї чарівної ночі, коли усі слухняні діти отримають під подушку подарунки від Миколая Чудотворця, залишилося зовсім нічого. Напередодні усі малюки писали листи доброму чарівникові й клали їх на підвіконня, щоби ангели попрацювали поштарями. Ну а потім, в ніч на 19 грудня, уся дітвора намагатиметься не заснути і не пропустити той момент, коли новорічний чарівник постукає у двері. Звичайно, зустріти його справжнього ще ніколи і нікому не вдалося, та свято це не псувало ніколи, бо подарунки завжди з’являються вчасно. Виявляється, щоб Миколай встигав до всіх, допомагають йому спеціально підготовлені помічники на так званій «Фабриці Святого Миколая», яка кілька днів тому почала працювати у львівському Палаці мистецтв. Кореспондент «Західного аргументу» теж долучився до цієї благодійної акції і попрацював помічником Святого Миколая.

2,5 тисячі подарунків – за один вечір

Робота помічників Миколая на «Фабриці» дуже інтенсивна та структурована. Волонтери  із 13 до 17 грудня працюють у відділах прийому подарунків, видачі адрес потребуючих дітей, сортування, пакування, перевірки якості запакованих подарунків і, звичайно, рознесення їх до домівок дітей.

Цьогоріч «Фабрика» працює уже 18-й раз. Близько 500 волонтерів завітають до понад 2,5 тис. дітлахів з 1,3 тис. малозабезпечених чи багатодітних сімей, а також сімей учасників АТО. Дані про них помічники Чудотоворця отримують зі шкіл, відділів соцзахисту, благодійних організацій.

Аби стати помічником Святого Миколая, готуватися слід було заздалегідь, адже робота ця відповідальна. Тож впродовж місяця, від  7 листопада, тривала реєстрація волонтерів на сайті Всеукраїнської благочинної акції «Миколай про тебе не забуде». Про себе слід було вказати прізвище та ім’я, вік (неповнолітні стати волонтерами не можуть), залишити контакти. Потім відбулося два вишколи, на яких чітко розповідали, що як і коли ми маємо робити. Після цього усіх поділили на групи по чотири особи, кожна група мала свого куратора і повинна була приходити на «роботу» на «Фабрику» у чітко визначений час, аби в невеликому приміщенні не створювати тисняви.

Дві кімнати напівпідвального приміщення Палацу мистецтв буквально завалені  подарунками – книжки, канцтовари, іграшки, солодощі… Чого тут тільки немає! Яскраві упаковки, запах шоколаду та мандаринок буквально заворожує, таке відчуття, що на деякий час поринаєш у дитинство.

Служба контролю для Чудотворця

Без помічників нікуди: як журналіст «Західного аргументу» допомагав Святому Миколаю

Служба контролю перевіряє, чи усе ми зробили правильно.

Сьогодні нам потрібно зібрати подарунки для десяти дітей. Час необмежений – хтось вправляється за дві години, хтось за годину, а хтось і півдня може тут провести.

Біля куратора у картонній коробці – сотні листів із адресами. Обираємо собі район, найближчий, наприклад, до роботи, аби рознести дітлахам потім якнайшвидше.

Ось тут вказані адреси, вік дітей, а також, кого скільки у якій сім’ї, – пояснюють нам перед початком роботи. – Ніхто не має залишитися без подарунка. Тож підбирати потрібно на свій розсуд, враховуючи інтереси та вік дитини.

Отож, готуємо гостинець для двох дівчаток – одній із них шість рочків, іншій – 12. Відомо, що старша любить малювати. Тож, на свій розсуд, для цих сестричок підбираємо фломастери, альбом, книжку,  для молодшої – ляльку, а також для обох солодощі та мандаринки. Усе це добро пакуємо у великий чорний пакет і приліплюємо на нього папірець із адресою.

Спеціальна служба контролю, до якої входять ті ж самі помічники святого Миколая, перевіряє, що ми напакували і чи не перестаралися.

Солодощі, цукерки слід розприділяти дозовано, аби вистачило усім, – пояснюють на «Фабриці». – Наприклад, у сім’ю, де двоє дітей, можна дати дві-три жмені цукерок, де одна – трохи менше. Самі ж розумієте, усе має бути в розумних межах. Теж саме стосується й іграшок – не можна одній дитині дати три іграшки, а іншій не дістанеться нічого.

Казка для чемних дітей

Подарунків на «Фабриці» справді багато – щось подарували спонсори, щось приносять пересічні львів’яни. Головне, аби книжки не були подерті, а іграшки поламані, тобто – у хорошому стані.

Врешті, майже за три години ми сформували 10 подарунків. Зізнатися, було досить важко, адже увесь час на ногах, потрібно ходити у різні кімнати, від книжок, канцтоварів – до іграшок, щось шукати, вибирати…  Причому робити усе оперативно. Під кінець вже нила спина і відвалювалися руки.

Проте зі своїм завданням ми впоралися на відмінно. Додавала сил і думка, що робимо добру справу, творимо диво та казку для тих, хто її найбільше потребує.

Тепер ці мішки тут стоятимуть до 18 грудня.  А тоді, у переддень Святого Миколая, ми маємо приїхати за ними і розвезти за адресами. Тільки нам нагадали, щоб перед дверима квартири зняли з торбини наклейку з адресою, адже Миколай і без того знає, де живуть чемні діти.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...