Більше не українська: ВР змусила церкву Московського патріархату змінити назву

Опубліковано: 20.12.2018. Автор: .

Більше не українська: ВР змусила церкву Московського патріархату змінити назву

Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. За це віддали свої голоси 240 народних обранців.

Щоправда, після голосування представники «Опозиційного блоку», які виступали проти перейменування, вимагали переголосування проекту закону, проте спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що закон ухвалений.

Відповідно до документа, релігійні організації з центрами в країні-агресорі Росії у своїй повній офіційній назві мають відображати назву того релігійного центру, частиною якого вони є. Таким чином, УПЦ Московського патріархату повинна бути перейменована в Російську православну церкву.

Закон набуде чинності з моменту його публікації. І якщо релігійна організація, яка підпадає під дію цього закону, упродовж чотирьох місяців з цього дня не внесе зміни в свою офіційну назву і не подасть відповідні відомості на реєстрацію, її статут втратить чинність у частині, яка визначає повну офіційну назву такої організації.

Тим часом, із самого ранку понад тисяча прихильників УПЦ МП мітингує під Верховною Радою. Шестеро священиків у гучномовець читають молитви, а протестувальники стоять з плакатами: «Ми молимось, аби Господь дав вам розум», «Депутати! Ви слуги народу, чи його кати? Віруючі УПЦ – це ваш народ!».

Більше не українська: ВР змусила церкву Московського патріархату змінити назву

Нагадаємо, 15 грудня на Об’єднавчому соборі ієрархів усіх православних конфесій, що діють в Україні, було утворено автокефальну Православну церкву України, матір’ю якої є Константинопольська церква (Вселенський патріархат).

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...