Чернівецькі перевізники хочуть за проїзд сім гривень

Опубліковано: 21.12.2018. Автор: . Чернівецька область

Чернівецькі перевізники хочуть за проїзд сім гривень

Перевізники готують свої економічні обґрунтування і пропонують встановити різну ціну на кожен маршрут.

Від 1 серпня вартість проїзду в маршрутках Чернівців тимчасово встановили 5 гривень, а нещодавно під час громадських слухань оголосили рішення (щоправда, його ще має ухвалити міськвиконком) про збільшення вартості проїзду у тролейбусах до 4,5 гривні. З яких 1,5 гривні покриватиме міський бюджет. Відповідно пасажири будуть платити ті самі 3 гривні за поїздку.

Учасники громадських слухань більшістю голосів проголосували за підвищення тарифу до економічно обґрунтованого – 4,5 гривні, але на гаманці чернівчан це не вплине, – заявив учасник слухань Володимир Дорош журналістам видання «Погляд».  – Як голова громадської ради, вніс пропозицію, яку підтримала більшість. Чернівчани, як і раніше, платитимуть за проїзд у тролейбусі – 3 гривні. Різницю розміром 1,5 гривні відшкодовуватиме бюджет.

Логічно, що порушували також питання щодо збільшення вартості проїзду у маршрутках. Чиновники заявляють, що через економічно необґрунтований тариф у нас такий стан із громадськими перевезеннями. Мовляв, перевізники подають розрахунки, і в середньому йдеться про новий тариф, який мав би сягати 7 гривень за поїздку.

У серпні керівництво міста заявляло, що тариф 5 гривень – тимчасовий. І з нового року його мають підвищити

Щоб всі маршрутки їздили за графіком, треба встановити економічно обґрунтований тариф. Але на сьогодні чернівчани не готові платити стільки. Тому і перевезення такі, як є нині, – повідомив секретар міської ради Василь Продан. – Якщо є якась послуга, то за неї треба платити, і платити реальні ціни.

Перевізник Павліна Храпчинська додала, що частина перевізників уже подала необхідні розрахунки нової вартості проїзду. У кожного – свій окремий розрахунок. Мовляв, якщо, наприклад, до Садгори подадуть розрахунок 8 гривень, то значить, цей маршрут коштує стільки, або на інший – 6,5 гривні.

За її словами, усі перевізники подадуть остаточні розрахунки десь до кінця року. Відповідно виконком також розглядатиме їх не раніше, аніж у січні 2019-го.

Нагадаємо, з 1 січня проїзд у рівненських маршрутках подорожчає до шести гривень.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...