«Щедрик» Леонтовича прозвучав у Віндзорському замку

Опубліковано: 22.12.2018. Автор: .

«Щедрик» Леонтовича прозвучав у Віндзорському замку

Чоловічий хор в каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку виконав англомовну версію знаменитої пісні «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича. Відео хору, який співає, опубліковано на офіційному сайті Королівської сім’ї Великої Британії.

У підписі до відео йдеться, що ця композиція — одна з улюблених різдвяних пісень у британців.

«Щедрик» — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів».

Всесвітньо відома обробка «Щедрик» належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже усе життя. Перша її редакція була написана до 1901–1902 рр., друга редакція — в 1906—1908 рр., третя — 1914 р., четверта — 1916 р., і нарешті, п’ята — 1919 році

Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музичнодраматичній школі Миколи Лисенка (згодом — інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв та очолив щойно створений державний оркестр.

Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.

До слова, головна ялинка Києва на Софійській площі зайняла перше місце в списку кращих різдвяних ялинок Європи за версією європейського туристичного порталу European Best Destinations.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...