Порошенко підписав закон про визнання ветеранів ОУН та УПА учасниками бойових дій

Опубліковано: 23.12.2018. Автор: .

Порошенко підписав закон про визнання ветеранів ОУН та УПА учасниками бойових дій

Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  6 грудня. За це рішення тоді проголосували 236 народних депутатів із 326, зареєстрованих у сесійній залі. У профілі законопроекту зазначено, що документ було повернуто з підписом від Президента 22 грудня.

Законом до переліку учасників бойових дій додаються особи, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), Організації народної оборони «Карпатська Січ», Української військової організації (УВО), збройних підрозділів Організації українських націоналістів. Відповідно до закону «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» вони визнані борцями за незалежність України у XX столітті.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, за даними Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерал-хорунжого Романа Шухевича, станом на 23 травня 2018 року чисельність зазначених учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті із числа збройних підрозділів ОУН і УПА становила 1201 особу. Ці дані складають конкретну статистичну основу для розрахунків бюджетних витрат у зв’язку із забезпеченням надання пільг, передбачених для учасників бойових дій. Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, у листопаді на Прикарпатті біля смт Богородчани правоохоронці затримали чоловіка, який виліз на пам’ятник Січовим Стрільцям, зірвав із нього прапор Української повстанської армії та підпалив його.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...