Сьогодні християни західного обряду святкують Святвечір

Опубліковано: 24.12.2018. Автор: .

Сьогодні християни західного обряду святкують Святвечір

Інша назва католицького Святвечора — Вігілія (від латинського vigilia — бдіння). Сьогодні, 24 грудня, його святкують католики. А також – пов’язані з ними релігійні напрямки, ті, хто дотримується церковної хронології за Григоріанським календарем. Так, разом із католиками Різдво святкують лютерани, англіканська церква і частина протестантських конфесій. У кожній країні це свято має свої традиції.

Так само як у християн східного обряду, Різдво в християн західного обряду — передусім сімейне свято. Згідно з традицією, родини збираються на урочисту вечерю. Перед вечерею читається уривок з Євангелія про народження Ісуса. За столом прийнято залишати одне вільне місце для несподіваного гостя. Також це є своєрідною згадкою про тих рідних, хто з тих чи інших причин знаходиться далеко від дому. Варто зауважити, що в деяких народів традиції святкової вечері напередодні Різдва немає, але всюди одним з головних символів народження Ісуса є різдвяний вертеп.

24 грудня у переддень Різдва Христового католики дотримуються особливо суворого посту, що отримав назву Святвечір, оскільки в цей день вживається в їжу сочиво – зварені з медом пшеничні або ячмінні зерна. За традицією, піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зорі. На початку вечері присутні обмінюються облатками, на яких іноді зображують сцени пов’язані з Різдвом. Традиційно в цей день прикрашають і святкову ялинку.

Після вечері у всіх католицьких і протестантських храмах по всьому світу відбуваються урочисті різдвяні богослужіння, присутність на яких для католиків обов’язкова.

Але ще за чотири тижні до цієї події у католиків починається Адвент: священики надягають фіолетові сутани – ця забарвлення символізує покаяння. Кожне Богослужіння чотирьох неділь Адвенту тематичне: перше присвячене пришестю Христа в кінці часів; друге і третє відображають перехід від Старого до Нового Завіту, в третю неділю згадується Іоанн Хреститель, який передбачив прихід Христа; четверте присвячене євангельським подіям, які безпосередньо передували Різдву.

Тим часом, християни східного обряду ще готуються до цього величного свята. І Наразі у них триває  Рідвяний піст.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...