«Серед монахів Почаївської лаври немає жодного українця», — експерт

Опубліковано: 26.12.2018. Автор: . Тернопільська область

«Серед монахів Почаївської лаври немає жодного українця», — експерт

Попри істеричні погрози Путіна та безпідставні заяви патріарха РПЦ Кирила про те, що «Україна наближається до загибелі», у нашій країні таки створили незалежну Православну церкву України. Більше того, відновили історичну та політичні справедливість і зобов’язали Московський патріархат (до того їхня юридична назва була УПЦ) провести перейменування на Російську православну церкву в Україні. Зрозуміло, що така череда подій спровокували небачену ейфорію серед українців та віру в те, що Російська церква уже здалася. Та, виявляється, не все так просто, говорить в інтерв’ю колегам ІА «Вголос» директор «Українських студій стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк.

За його словами, Російська православна церква так просто не відпустить Україну й нам не варто розслаблятися. Справа у тому, що церковний імперіалізм та використання московської церкви як структури, що працює на Росію та веде активну інформаційну антиукраїнську кампанію, є дуже вигідним російським спецслужбам. Саме завдяки таким інструментам вони можуть  створювати в Україні різноманітні провокації. Може навіть дійти до того, що так, як спершу Путін захищав усіх російськомовних, так тепер він захищатиме ще і усіх «православних». Також можливі різноманітні інформаційні вкиди з метою дискредитації України.

Українські правоохоронці повинні перевірити режим перебування у монастирях отців із іноземним громадянством і тих, хто порушили міграційне законодавство, депортувати. За відомою мені інформацією, у Почаївській лаврі, що на Тернопільщині, серед монахів немає жодного громадянина України. Тобто всі вони — громадяни іноземної держави, котрі можуть тут вчиняти різноманітні силові провокації, — зазначив пан  Сиротюк. – СБУ також повинна зробити усе, щоб у випадку закликів московських попів до насильства чи повалення державного ладу, була адекватна та миттєва реакція. Бо ми бачимо, як наші спецслужби обшукують попів Московського патріархату (як це було з предстоятелем Києво-Печерської лаври): у його помешканні знайшли літературу антиукраїнського змісту, але жодних наслідків для нього після цього не було.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...