Із поліцією та блокуванням дороги: прикарпатські «євробляхери» обурені кілометровими чергами біля митниці

Із поліцією та блокуванням дороги: прикарпатські «євробляхери» обурені кілометровими чергами біля митниці

Станом на ранок 27 грудня біля митного посту «Прикарпаття» Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, що на вулиці Польовій в обласному центрі, вишикувалася черга із кількох сотень легковиків із іноземними номерами реєстрації. Деякі із них стоять тут від учора, хтось приїхав вже сьогодні. А там, де велике скупчення людей та нерви на межі, не обходиться і без конфліктів, вирішувати які доводиться правоохоронцям.

«Своїх» обслуговують поза чергою

Люди нарікають, що на розмитнення «євроблях» доводиться чекати по кілька днів, оскільки за день митники обслуговують не більше десятка авто. Підвищує градус напруги і той факт, що за словами водіїв, митники «своїх» обслуговують поза чергою.

Вчора кілька разів екіпажі патрульної поліції виїжджали на виклики на вулицю Польову через черги автомобілістів, – говорить у коментарі «Західному аргументу» прес-секретар патрульної поліції в Івано-Франківській області Микола Гурак. – Перший виклик був через  те, що черга із автомобілів була по обидва боки вулиці, чим ускладнювала рух іншим. Правоохоронці поспілкувалися з «євробляхерами», пояснили, що вони можуть стояти тільки з одного боку. Причому не перекривати ні пішохідних переходів, ні місць зупинок громадського транспорту, ні перехресть.

Однак через деякий час ті водії почули, що за день митники встигли обслужити лише дев’ять автомобілів. Тож аби привернути до себе увагу, вирішили заблокувати рух – почали  безперервно ходити по пішохідному переходу. Наші патрульні знову приїхали. Попередили про наслідки такої акції, про кримінальну відповідальність тощо. Після цього вони розійшлися.

У відділі комунікацій Головного управління ДФС в Івано-Франківській області небагатослівні – попри нагальність питання, сказали, що усі коментарі журналістам надають лише після письмового запиту. А про те, що на митниці є своєрідні «рєшали», які за певну плату обслуговують поза чергою, взагалі вперше чують:

Коментувати такі речі не в компетенції прес-служби. Підготуйте письмовий запит, ми його перенаправимо безпосередньо керівництву митниці. ДФС до цього не має жодного стосунку.

Винні самі автомобілісти

Тим часом, заступник начальника управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю та оформлення ДФС України Олена Мошинська пояснила, що черги на оформлення автомобілів на єврономерах найчастіше виникають через відсутність у громадян необхідних документів.

Не всі громадяни при розмитненні своїх автомобілів з іноземною реєстрацією подають своєчасно необхідні документи. Через це у зонах митного контролю накопичується значна кількість таких автомобілів. Так, станом на 18 грудня через відсутність попередньої митної декларації у пунктах пропуску стояло 230 транспортних засобів (із них більше тижня – 44). Таку декларацію мають подати ті громадяни, які в’їжджають в Україну з-за кордону.

Громадянин, який в’їжджає в Україну і планує оформити цей автомобіль у вільний обіг, повинен спочатку подати попередню митну декларацію, резервуються кошти. І лише після цього його пропустять з пункту пропуску до митниці призначення. Якщо попередня митна декларація не оформлена, то громадянин мусить стояти і чекати.

Для тих транспортних засобів, які вже знаходяться в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту, ПД не подається, оскільки необхідно одразу подавати декларацію в режим імпорту.

Для оформлення автомобілів, які були ввезені в режимах тимчасового ввезення чи транзиту, виїзд за кордон не є обов’язковим, проте необхідно подати митниці належні документи.

За словами пані Мошинської, станом на 9:00 18 грудня в зонах митного контролю митниць по всій Україні було майже 5,5 тис. автомобілів. Більша кількість, майже 3 тис. – це просто не подані декларації для оформлення.

Гроші – вранці, розмитнення – ввечері

Також пані Мошинська зазначила, що частину декларацій не оформлюють через відсутність коштів на рахунку митниці. Адже ТЗ не може бути оформлений, якщо громадянин не перерахував кошти у повному обсязі.

Є випадки оформлення автомобілів хвилин за 30, а є й ті, які стоять по декілька днів. Оскільки декларант декларацію подав, а документи всі не подав і просить час на надання додаткових документів, то митниця звичайно чекає. Тому тривалість оформлення різна, – зазначила Олена Мошинська.

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомили, що приблизно  за місяць, відколи діють нові правила користування автомобілями на єврономерах, вони розмитнили 1113 автомобілів, у тому числі 131 «євробляху».

Нагадаємо, 25 листопада набули чинності закони про акцизи на легкові автомобілі, а також про посилення контролю за використанням автомобілів з іноземною реєстрацією. Ці нові закони передбачають підвищення штрафів за користування нерозмитненими авто і найголовніше, вже не діє норма, яка дозволяла порушувати митні правила для «євроблях».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...