«Навіть в туалет – під конвоєм»: хворого студента з Рівненщини у столичному військкоматі намагалися відправити в армію

Опубліковано: 28.12.2018. Автор: . Рівненська область

«Навіть в туалет – під конвоєм»: хворого студента з Рівненщини у столичному військкоматі намагалися відправити в армію
Петро Германюк.

23-річний Петро Германюк прийшов у столичний військкомат знятися з обліку – з обхідним листом, лише за печаткою,  і одразу мав повернутися додому. Проте його звідси не відпустили. Коли батьки хлопця почули про це, то того ж дня ввечері були під воротами столичного збірного пункту Міноборони, подолавши аж 400 кілометрів – із села Мощаниця, що на Рівненщині, до Києва.

Взяли просто з вулиці

Спочатку обіцяли, що пройдуть комісію, їм дадуть приписне і відпустять. Але не відпустили, – каже мати студента Ніна Германюк журналістам «Надзвичайних новин». – Приставили до нього конвой, супроводжували навіть у їдальню та туалет.

Петро вчиться у вузі на денному стаціонарі, тож автоматично має право на відстрочку. Окрім того, хлопець хворий. Але, тим не менше,  його вирішили відправити до армії.

Його взяли просто з вулиці, і одразу до армії, – додає батько хлопця пан Василь.

Щоб з’ясувати, як на режимний об’єкт, де розприділяють на службу в армію, потрапив студент денної форми навчання, який фактично має право на відстрочку, журналісти викликають поліцію. Проте патрульний зайшовши усередину військкомату, за кілька хвилин дає зрозуміти, що нічим не допоможе. Заяву прийняв від батьків, але сказав, що його теж на територію не пропустили.

У цього хлопця є проблеми зі здоров’ям – плоскостопість, порушення обміну речовин, проблеми із серцем, – пояснює адвокат Ігор Годецький. – Його взяли злочинці в погонах, ледь не відправили хвору людину до війська. Він же після того буде інвалідом армії пожиттєво. А потім у нас в АТО половина втрат – не бойові. Самогубство, неврівноваженість, гранати підривають… Із цим хлопцем трапилось би те саме.

Не проти служби, але все має бути законно

Врешті, після того, як в ситуацію втрутилися журналісти, через два дні військкоматного полону, студента відпустили зі збірного пункту на  короткочасне звільнення. Але дорогою додому йому стало зле, зараз хлопець у Здолбунівській районній лікарні.

Ще під час навчання в школі в мене виявили гіпертонію, – каже Петро. – Але в військкоматі, подивившись всі мої діагнози, сказали, що можна служити у всіх частинах, крім десанту.

Батько студента Василь каже, що не проти служби в армії, бо свого часу сам служив. Але все має бути законно:

Нехай закінчить навчання, пройде обстеження, як треба – підлікується, і йде служити, а не отак.

Тим часом у Генштабі своя правда – кажуть, одна відстрочка в Петра вже була. А те, що він продовжив навчання, не повідомивши військкомат, то його проблеми. Для військових він рахується призовником. Кажуть, що й повістку йому відправляли. Чому він її не отримав – не знають.  А щодо  стану здоров’я, після обстеження Петра в лікарні, його мають оглянути медики військкомату і тоді зроблять висновок – придатний він до служби чи ні.

Нагадаємо, мешканка села Нова Мощаниця Здолбунівського району Лариса Гагіна переконана, що її сина-строковика вбили в армії і намагаються видати цей випадок за самогубство.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...