«Московський» священик з Волині погрожує своїм прихожанам, бо ті вирішили перейти в ПЦУ

Опубліковано: 30.12.2018. Автор: . Волинська область

«Московський» священик з Волині погрожує своїм колишнім прихожанам, бо ті вирішили перейти в ПЦУ
Свято-Михайлівський храм УПЦ МП села Красноволя.

Мова про настоятеля Свято-Михайлівського храму УПЦ МП села Красноволя Маневицького району, протоієрея Андрія Геналюка. Священнослужитель називає збори і рішення громади села перейти усією парафією в Православну церкву України нелегітимними. Тож тепер він погрожує селянам судом.

Сьогодні, 30 грудня, у селі відбулися збори громади. Місцеві вирішили, що відтепер парафія села Красноволя переходить у Православну церкву України. А перед цим у селі збирали підписи за це рішення. Його,за словами сільського голови, підтримали більшість населення села – 85 %.

У храмі були проведені нелегітимні парафіяльні збори, тому що згідно зі статутом нашої церкви їх має скликати настоятель. Я цього не зробив сьогодні, оскільки не вбачав у тому необхідності. А те, що відбулося тут – це самоуправство. Не дотримано, ні протокольної частини, ні регламенту. Навіть секретаря не було обрано. Тому ці збори не мають ніякої юридичної сили, – заявив настоятель красноволівського храму у коментарі колегам з «Першого»

«Московський» священик з Волині погрожує своїм колишнім прихожанам, бо ті вирішили перейти в ПЦУ

Протоієрей Андрій Геналюк.

Не визнає протоієрей Андрій Геналюк і те, що більшість мешканців сіл Погулянка і Красноволя поставили свої підписи за перехід в ПЦУ. У нього своя правда:

Село Погулянка має власну Свято-Володимирську громаду. Тому мешканці цього села не мали права брати участь у голосуванні по питаннях Свято-Михайлівської громади. Це питання теж буде оскаржуватися, – заявив священик.

А ще настоятель Свято-Михайлівського храму обурюється тим, як проводився сам збір підписів. Він стверджує, що питання з самого початку було поставлене невірно.

У Красноволі ті, хто збирав підписи, питали людей: «За яку ви церкву – російську чи українську?». Це вже неправильне було питання, бо ми на сьогоднішній день не називаємося юридично російською церквою. Ми – Українська православна церква. А ставили питання таким чином, аби викликати більшу агресію і отримати бажаний результат. Саме тому, на мою думку, люди і підписалися, – пояснив протоієрей і додав, що має відомості про тиск на окремих людей з боку тих, хто збирав підписи. Священик каже, що після цього він не бачить іншого виходу, як звернутися до суду.

До слова, після Об’єднавчого собору, який відбувся 15 грудня, до Православної церкви України перейшли вже майже два десятки парафій УПЦ Московського патріархату.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...