У Карпатах метеорит пробив дах в гаражі місцевого мешканця

Опубліковано: 30.12.2018. Автор: . Івано-Франківська область

У Карпатах метеорит пробив дах в гаражі місцевого мешканця
Перше, що спало Богдану на думку - хтось підкинув гранату.

Пори те, що кожного року на землю падає понад два мільйони тон метеоритів, люди знаходять їх дуже рідко. Мешканець високогірного села у Карпатах Богдан Генсецький – один із небагатьох, кому пощастило потримати космічну каменюку в руках. Щоправда, перед цим вона добряче наполохала горянина.

То був пізній вечір. Чоловік ремонтував своє авто у дворі. Пригадує яскраве світло і гуркіт, від якого позакладало вуха.

Дуже яскравий спалах, – розповідає пан Генсецький нашим колегам із ТСН. – Засвітило так, що я подумав ніби хтось навколо будинку їздить на авто і світить фарами. А за якусь мить – глухий удар. Такий, наче велика ялина впала.

Перше, що спало Богдану на думку – хтось підкинув гранату. Він вибіг на подвір’я, аби зловити хуліганів, та марно. Там нікого не було. А коли повернувся, то побачив, як горить гараж.

Кинувся гасити вогонь, – продовжує горянин. – Загасив, а це шипить. Взяв лопату, виніс на двір і поклав у сніг. Остивало воно довго – десь години три – чотири. А коли підвів очі, то побачив дірку у даху гаража.

Чоловік зізнається, спочатку його родина схилялась до думки, що це якась деталь від літака. Однак, охолодивши розпечену каменюку, оглянувши її та почитавши в Інтернеті про подібні випадки, дійшли висновку – це метеорит. Пізніше горянин навіть намагався розколоти його сокирою, аби подивитися, що в середині. Каже, що марно.

Космічне походження каменюки підтвердили журналістам і науковці з Івано-франківського національного технічного університету нафти та газу. Професор Олег Адаменко спочатку ретельно оглянув об’єкт, а потім припустив, що це хондрит – найпоширеніший вид кам’яних метеоритів.

У Карпатах метеорит пробив дах в гаражі місцевого мешканця

Професор Олег Адаменко.

Зараз він важить майже 2,5 кілограми. Хоча, коли він падав на землю, то був значно більшим. Проходячи через атмосферу землі, він розігрівався до кількох тисяч градусів і оплавився. Тому має зараз таку вагу і форму. Бачу, що у його складі є камінь і залізний нікель, – пояснив науковець.

До слова, небесні прибульці користуються не аби яким попитом серед колекціонерів. Для прикладу, за подібний хондрит можуть запропонувати щонайменше – 15 гривень за один грам. Загалом же, якоїсь фіксованої ціни на подібні речі немає. Все залежить від того, на скільки цікавий склад космічного прибульця, який у нього розмір, вигляд та історія.

Богдан Генсецький легко міг би виручити за свою знахідку більше тисячі євро. Та продавати метеорит горянин не збирається. Віддав його на зберігання у місцевий музей гуцульської магії, бо переконаний, що саме у Карпатах він впав не випадково. А ще домовився із науковцями продовжити дослідження космічного «прибульця». Щоправда, вже після свят.

Нагадаємо, 40-річний львів’янин випадково виявив, що має двох офіційних дружин.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...