Стіни із соломи і ліжко з підігрівом: на Тернопільщині чоловік збудував собі диво-будинок і тепер не переймається рахунками за комуналку

Опубліковано: 03.01.2019. Автор: . Тернопільська область

Стіни із соломи і ліжко з підігрівом: на Тернопільщині чоловік збудував собі диво-будинок і тепер не переймається рахунками за комуналку

Павло Банников – інженер-будівельник та художник-дизайнер, живе у невеличкому містечку Баранівці, що неподалік Бережан. Він займається декором будинків, офісів, ресторанів, розмальовує церкви, робить енергоощадні печі-каміни. Його роботи є в різних містах України та за кордоном. А побачивши його будинок-півкулю, люди просять збудувати такий і собі. Такі будинки за проектом пана Банникова вже з’явилися у Чернівцях, Івано-Франківську та навіть Польщі.

Стіни із соломи і ліжко з підігрівом: на Тернопільщині чоловік збудував собі диво-будинок і тепер не переймається рахунками за комуналкуУ помешканні пана Павла комфортно і тепло. А ще родина не знає, що таке захмарні тарифи за комунальні послуги, пишуть колеги із місцевого видання «Голос».

Живе тут Павло Баранников вже сім років. Збудував свій будинок сам з екологічних матеріалів – дерева, соломи, чорнозему, каменю. Помешкання креативне, просторе, а головне – енергоефективне.

Свій дім він опалює дровами завдяки енергоощадній печі, вода є із власної свердловини, платити доводиться лише за електроенергію – близько 100 грн у місяць.

Як тільки не називають будинок Павла Банникова – юртою, летючою тарілкою. І справді, помешкання виглядає космічним. Здається з нього так і вийдуть інопланетяни. Подивитися на диво-дім часто приїжджають туристи.

За основу свого будинку чоловік взяв креслення куполів Фуллора, яке побачив в Інтернеті. Будівництво обійшлося у 5 тисяч доларів, ще дві тисячі витратив на внутрішнє оздоблення.

Фундаменту тут нема як такого, — каже пан Павло. – В яму я кинув мішки з сумішшю цементу і піску в пропорціях 1:10. Вони вбирали вологу і потім перетворились в камінь. Ось на цьому і стоїть будинок, досить міцно. Стіни зроблені з дощок, з соломою всередині. До речі, миші їх не їдять. Вони там не живуть, бо у колючій соломі їм некомортно. В звичайній сільській хаті мишей більше, а тут нема.

У будинку-півкулі Павло Банников живе разом з дружиною. У такому помешканні, як каже він, може спокійно оселитися і більша родина. Тут є всі зручності, — ванна, туалет, кухня, три відділення для спальні. Загальна площа двоповерхового будинку — 126 м. кв., діаметр – 9 метрів. Будинок створений так, що весь простір всередині відкритий.

Меблі я теж зробив сам. Тут нема нічого купленого. До речі, ліжка ми спершу навіть підігрівали і спали, як на печі, — каже пан Павло. — А тепер переробили піч, бо спекотно. На другому поверсі ніхто не живе. Там тримаємо банки, сушимо трави, гриби.

Стіни із соломи і ліжко з підігрівом: на Тернопільщині чоловік збудував собі диво-будинок і тепер не переймається рахунками за комуналку

Обіграває помешкання енергоефективна слов’янська піч, яку придумав господар. У ній можна пекти хліб, готувати різні страви. Також піч гріє воду в системі для ванної.

Уявіть, за рік я спалюю неповну машину дров на площу 126 м. кв , тоді як для обігріву звичайного будинку на 50 м. кв використовують в три рази більше, — каже Павло Банников. — Комунпослуг я не плачу. Дрова є, вода є. На вулиці є піч для випічки хліба, тандир. У мене є розробка, яка дозволяє отримувати електроенергію з тепла печі. Можна встановити і сонячні батереї.  Але наразі використовувати електроенергію дешевше.

«Західний аргумент» вже писав про незвичні будівлі Західної України, які варто побачити.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...