«Окрім анальгіну, не мали жодних медикаментів», – односельці розповіли про сім’ю на Рівненщині, в якій дитина померла від грипу

Опубліковано: 09.01.2019. Автор: . Рівненська область

«Окрім анальгіну, не мали жодних медикаментів», – односельці розповіли про сім’ю на Рівненщині, в якій дитина померла від грипу
Тетяна на фото - зліва.

В лікарню 16-річну Тетяну із села Верхів Острозького району забрали наприкінці грудня. Вже тоді дівчинка була у дуже важкому стані. Медики кажуть, що привезли її без свідомості. Дитину одразу госпіталізували у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Острозької ЦРЛ. На жаль, реанімаційні заходи виявились неефективними і через п’ять днів дитина померла, так і не отямившись. У заключному діагнозі медики напишуть  – «грип, вірусний енцефаліт». Теж саме згодом підтвердили і спеціалісти вірусологічної лабораторії ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України». Сьогодні, 9 січня, Тетяну поховали у рідному селі.

Верхів – невеличке село всього за 20 кілометрів від Острога. Розташоване на вершині гори – звідси і назва. Проживає тут заледве півтисячі мешканців. Тож усі все про всіх знають. Односельці розповіли журналістам «Західного аргументу» про сім’ю дівчинки. Пригадують, що дід покійної був художником. За «совєтів» потрапив на Сибір через портрет Сталіна, який намалював. Потім приїхав на Донбас, там одружився і повернувся у рідне село, на Острожчину. Відтоді у Верхові і живе уся велика родина. Селяни зізнаються, що завжди їх вважали диваками.

Ця сім’я дуже дивна і бідова, – розповідає «Західному аргументу» сільський голова Верхова Острозького району, де жила дівчинка, Ростислав Кучер. – Батько Тетяни із багатодітної сім’ї, з близнюків. Зізнатися, вони усі – і батьки, і діти дещо дивні, хоча ніде на психіатричному обліку не перебували. Особливо ні хатою, ні дітьми, ні господаркою не переймалися. Лише курей мали, навіть городи не хотіли обробляти. Ми всі допомагали, чим могли… Хоча в хаті мають Інтернет, комп’ютери та планшети… Тож не скажу, що вже геть бідували. Окрім Тетянки, там ще двоє дітей – 15-річна дочка і син-першокласник.

У те, що сталося з Тетянкою, селяни не можуть повірити досі – дівчинка «згоріла» буквально за кілька днів. Того трагічного дня наприкінці грудня, пригадує пан Ростислав, до нього ввечері прибіг батько Тетяни і попросив покликати дружину (дружина сільського голови – колишня медсестра, працювала у селі фельдшером, вже на пенсії). Мовляв, у малої температура висока, нехай огляне.

Коли моя дружина прийшла, дівчинка вже була без свідомості. Тиск у неї був дуже високий, тож негайно викликали «швидку» і Тетянку госпіталізували. Так вона й померла 8 січня у реанімації, не приходячи до тями, – продовжує наш співрозмовник.

А ще пан Кучер додає, окрім Тетяни, всі члени сім’ї – батьки та двоє дітей теж мали високу температуру. А вдома із ліків – лише кілька ампул анальгіну.

Ми дуже хвилювалися, адже у дівчинки було інфекційне захворювання. Казали, що менінгіт, а воно, як відомо, заразне, – каже пан Ростислав. – У мене теж діти, онуки…. Словом, моя дружина комусь із них вколола той анальгін, хтось розбив ампулу та випив, аби хоч трохи стабілізувати стан, та викликали «швидку».

Так в лікарні опинилися і решта членів родини. Їх підлікували і за кілька днів виписали. А от Тетянку врятувати не вдалося….

Тетянка ходила до 11 класу у школу в сусідньому селі, бо в нас дев’ятирічка, – продовжує сільський голова. – Зірок вона з неба не хапала, але казала, що вчитися подобається. Та й вчителі її хвалили. Досі не можемо повірити, що її вже немає…

У селі вважають, що дівчинку можна було б врятувати, якби по допомогу до медиків звернулися хоч на кілька днів раніше. Але ж, час не повернеш… Поховали дівчинку сьогодні на сільському кладовищі. Організувати похорон допомагала і школа, і сільська рада.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...