Письменниця Ніцой пропонує заборонити попкорн

Опубліковано: 20.01.2019. Автор: .

Письменниця Ніцой пропонує заборонити попкорн

Дитяча письменниця і борець за державну мову Лариса Ніцой запропонувала відмовитися від іноземного слова «попкорн» і замінити його українським аналогом «бахканці».

На своїй сторінці в Facebook письменниця звернулася до Міністерства культури України з закликом «нарешті утвердити українську мову в публічних культурних місцях».

Закликаю Міністерство культури України нарешті утверджувати українську мову, а не іноземні слова в публічних культурних місцях. Міністерство має директорат державної мовної політики. Коли формувався директорат, я теж намагалася подати документи на посаду директора. Щоб не казали, що я лише критикую, готова була працювати. Не взяли. Мотивували тим, що у мене диплом спеціаліста української мови, а їм потрібна довідка, а не диплом про знання української мови. Все чекала, коли почнеться бурхливий підйом української мови в культурі. Прошу почати з малого. Одне маленьке слово в кінотеатрах. НЕ ПОПКОРН. В Україні – БАХКАНЦІ. Наші бабусі смажили повітряну кукурудзу хто в печі, хто в сковорідці на плиті. Кукурудза бахкала. Звідси назва, – написала Ніцой.

У коментарях користувачі соцмережі зауважили, що пані Ніцой дещо переплутала: мовляв. В україні завжди були «баранці», а не «бахканні».

Нагадаємо, свого часу письменниця Лариса Ніцой написала обурливий пост про підручники з російської мови, на сторінках якого зображені «триколор», двуголовий орел, а про Росію там йдеться як про «величну, могутню державу, з якою краще не воювати».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...