«Хто перший встав, той штани взяв»: голова Рівного Хомко пояснив, чому місто все менше фінансово підтримує ОСББ

Опубліковано: 25.01.2019. Автор: . Рівненська область

«Хто перший встав, той штани взяв»: голова Рівного Хомко пояснив, чому місто все менше фінансово підтримує ОСББ

Трохи більше шести років тому, коли в Рівному тільки починали створюватися ОСББ, міська влада всіляко заохочувала таку ініціативу містян. І робила це не лише на словах, а й фінансово. На умовах співфінансування разом із мешканцями будинків тоді чимало новостворених об’єднань підлатали свої багатоповерхівки фактично за бюджетні гроші. Виділяє місто на ці потреби кошти  і зараз. Однак, як стверджують голови ОСББ, з кожним роком дольова участь міста в цьому стає все меншою. Не заперечує цього і міський голова Рівного Володимир Хомко. Чиновник каже, що не за горами той час, коли людям доведеться утримувати та ремонтувати багатоповерхівки власними силами.

Очевидно, голови ОСББ хочуть, щоб все фінансувалося на 100 відсотків із міського бюджету. Ми, якби мали такі кошти в місті, теж були б не проти цього. Але з огляду на те, що грошей немає, ми встановлюємо пропорції співфінансування: яку частину дає місто, а яку мають зібрати мешканці багатоквартирного будинку, – сказав міський голова Рівного Володимир Хомко. – Рано чи пізно буде так, що ні держава, ні місто не даватиме грошей. І це логічно, бо ОСББ – це той самий приватний будинок, тільки із більшою кількістю власників. А люди ніяк не можуть до цього звикнути. Зрештою, настане час, коли прийдуть мешканці приватного сектора і поцікавляться, чому податки платять всі, а гроші дають тільки на ремонти багатоповерхівок. І це логічно.

У той же час, як каже пан Хомко, взяти і на раз припинити підтримувати фінансово мешканців ОСББ місто не може. Бо тоді взагалі ніхто нічого не буде ремонтувати. А ще шкодує, що багато років бюджетні гроші на утримання житлового фонду виділяли на ЖКП.

Люди у всьому світі ремонтують будинки за власні гроші, – каже пан Хомко. – Мери міст, навіть в сусідній із нами Польщі, до цих питань взагалі не мають ніякого стосунку. І це нормально, бо кожен має нести особисту відповідальність за свою власність. Втім, у нас економічна ситуація в країні цьому не сприяє. Люди заробляють мало. Тому, якщо просто скинути все на мешканців багатоповерхівок, то взагалі нічого не буде ремонтуватися. Ми ж в цьому не зацікавлені. Тому і підтримуємо їх через програму співфінансування. А ще, якби раніше гроші, які ми виділяли на ЖКП, віддавали б людям на ОСББ по такій програмі, ефект був би в рази кращим. У «жеках» вони просто губилися. А тут мешканці самі контролюють використання грошей.

Окрім економічної складової, фінансова підтримка міста, за словами Володимира Хомка, це ще й додатковий стимул для людей об’єднуватися в ОСББ. На підтвердження своїх слів він навів приклад одного із перших, утворених в Рівному, об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків  – «Дружба».

Ті, хто років шість тому подавав заявки як ОСББ, отримали відшкодування 80 відсотків найбільш затратних робіт по будинку. Тепер цей відсоток значно менший. Наприклад, на утеплення та ремонти будинків ми затвердили 60%, якщо решту грошей зберуть мешканці.  Що стосується капітального ремонту аварійних ліфтів, то дольова участь міста цього року складатиме 85%. Словом, все, як у приказці – хто перший встав, той штани взяв, – підсумував пан Хомко.

Нагадаємо, підприємство «Бурштин України» вдруге за останні півроку звернулося до Рівненської обласної ради з проханням погодити їм у користування ділянку лісу на території Цепцевицького лісництва.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...