У Туреччині з усипальниці Роксолани прибрали слова про її «російське походження» і додали про українське

Опубліковано: 27.01.2019. Автор: .

У Туреччині з усипальниці Роксолани прибрали слова про її «російське походження» і додали про українське

Влада Туреччини прибрала з усипальниці дружини султана Сулеймана Першого Роксолани слова про її нібито російське походження, натомість позначила, що вона була з України. Як повідомили в посольстві України в Туреччині, це сталося після їхнього звернення.

Поступово відновлюємо історичну правду: на звернення Посольства турецька сторона вилучила текст напису про нібито російське походження дружини султана Сулеймана Першого Роксолани біля її усипальниці в мечеті Сулейманіє, — йдеться у повідомленні дипустанови на Facebook.

Також посольство уточнило, що тепер в усипальниці позначено, що Роксолана родом із Рогатина в Україні.

Хоча справжнє ім’я і точне місце народження Роксолани (жила в 16 столітті) невідомо, в історіографії не заперечується українське походження спочатку наложниці, а потім і дружини султана Сулеймана I, названої після прийняття ісламу ім’ям Гюррем. Вона – мати султана Селіма II. Документальні джерела про життя Гюррем до того, як потрапила в гарем, відсутні, проте в літературі виникли легенди про її походження. Є припущення, що її ім’я Анастасія або Олександра Гаврилівна Лісовська, і що вона була дочкою православного священика з Рогатина (нині в Івано-Франківській області).

За іншою версією, вона родом з Чемеровець (нині  Хмельницька область). Вважається, що дівчина в 15-річному віці потрапила в полон під час одного з набігів кримських татар та після кількох перепродажів була подарована Сулейману.

Нагадаємо, в французькому місті Тулуза встановили пам’ятник дочці Ярослава Мудрого – Анні, Яка багато років була королевою Франції.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...