Чотирилапі «біженці»: неймовірна історія порятунку собак з передової

Опубліковано: 28.01.2019. Автор: .

Чотирилапі «біженці»: неймовірна історія порятунку собак з передової

Від початку війни у зоні бойових дій залишилися сотні, а то й тисячі тварин. Хтось виправдовує людей, які втікали від війни та залишали своїх улюбленців, а хтось вважає, що саме такі ситуації – перевірка на людяність, яку багато господарів чотирилапих не пройшли. Деякі тварини дичавіють, а деякі – просто гинуть через голод та морози. На щастя, наші військові багатьом тваринам дарують друге життя.

Сьогодні ці дев’ять собак живуть у притулку для тварин «Сріус», що на Київщині. Тут вони мають і теплі вольєри, і багаторазове харчування, і медичний догляд. Пси стерилізовані, а зараз їм роблять необхідні щеплення. Про це  йдеться у сюжеті колег із ТСН.

Олександра Мезінова, директор притулку, розповідає, що усі собаки дуже привітні та добродушні. Тож вже незабаром сподівається знайти усім люблячих господарів. Проте історія їхня не схожа на інші – ще два тижні тому вони були на фронті і були приречені на голодну та холодну смерть.

Ці собаки мешкали разом із нашими військовими на Світлодарській дузі. Для тварин вояки навіть збудували спеціальний будиночок.

З ними реально не страшно, ми знали, якщо, наприклад, буде йти ДРГ, то собаки зреагують, – Степан Мотрич, військовослужбовець 72-ї бригади.

Проте настав момент, коли бригада мала змінювати позицію. Забрати із собою дев’ятьох собак – нереально. Але й залишити їх на морозі без їжі наші військові теж не могли, це означало приректи тварин  на вірну смерть, адже в радіусі 10 кілометрів там взагалі не було людей. Тож почали шукати вихід.

Степан Мотрич через свою маму знайшов притулок, який погодився прийняти чотирилапих «біженців». Проте виникла проблема – він знаходився він на Київщині, тож тварин потрібно було перевезти майже за 800 кілометрів. Тоді Олександра Мезінова написала у Facebook пост із проханням про допомогу. І відгукнулися волонтери, які погодилися перевезти собак поїздом.

Це була непроста операція, – згадує пані Олександра. – Військові автівкою привезли собак на залізничну станцію, потяг стояв 10 хвилин, тож потрібно було встигнути.

Чотирилапі «біженці»: неймовірна історія порятунку собак з передової

Підключили незнайомих хлопців-пасажирів поїзда, ті залюбки погодилися допомогти, і за три хвилини до відправлення повантажили усіх чотирилапих.

Зараз собаки в притулку, а боєць Степан приїхав додому у відпустку. Найперше, планує  провідати своїх вже старих чотирилапих друзів. І дуже сподівається, що усі вони знайдуть люблячі сім’ї і теплі домівки.

Нагадаємо, на Тернопільщині пес Альф знайшов у лісі чоловіка, який хотів вкоротити собі віку, тим самим врятувавши йому життя.

Опубліковано Alexandra Mezinova Вівторок, 15 січня 2019 р.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінєте новий склад уряду?

  • Що той, що цей - різниці не бачу. (55%, 37 голосів)
  • Гадаю, що цей Кабмін значно фаховіший за попередній. (15%, 10 голосів)
  • А хіба він змінився? (15%, 10 голосів)
  • Мені попередній більше подобався. Просто треба було їм більше часу, аби показали (15%, 10 голосів)

Всього проголосували: 67

Loading ... Loading ...