Бізнес чужими руками: продати Мерилін Монро, купити Джордана

Опубліковано: 29.01.2019. Автор: . Київська область

Бізнес чужими руками: продати Мерилін Монро, купити Джордана
Олександр Крилов зі своїм черговим лотом.

Ми всі звикли до стандартів у світі бізнесу. Купив-перепродав-заробив. Побудував-продав-заробив. Нагодував-заплатили-заробив. Ці звичні нам схеми добре працюють роками, міста розростаються новими ринками, торговельними центрами, житловими висотками. Але світ грошей не стоїть на місці. Бізнес розвивається, набуває нових форм, потребує нових ідей. Головне – не відставати… Саме тому ми розпочинаємо серію публікацій під загальною назвою – «Бізнес не за правилами», в якій розповідатимемо історії людей, які змогли зловити свою течію, відійти від стандартів, створити власні бізнес-правила. Чим добряче всіх дивують…

Бізнес чужими руками: продати Мерилін Монро, купити Джордана

Предмети його уваги – автографи або інші особисті предмети світових знаменитостей – людей, які залишили вагомий слід у історії.

Український емігрант в США Олександр Крилов – живий приклад того, наскільки несподіваним часом може бути бізнес. Перепробувавши різні види заробітку, нині він багато вільного часу приділяє колекціонуванню. Але не просто заради кайфу. Предмети його уваги – автографи або інші особисті предмети світових знаменитостей – людей, які залишили вагомий слід у історії. На них він «полює» на аукціонах, їх же – сам продає на подібних заходах. Цікаво і те, що наскільки унікальний його бізнес – настільки й унікально він витрачає зароблені у ньому гроші. Колекціонер віддає усе на благодійність. Зокрема, допомагає виживати легендам радянського кінематографу.

Кращий подарунок для президента

«Меморабілія» – таку назву має захоплення Олександра, від латинського «memorable» (пам’ятний). Але кому це насправді потрібно? Якісно оформлені у рамки, із найвідомішими цитатами цих людей, автографи – насправді, не просто предмет інтер’єру. Це ще й унікальний подарунок. Як каже сам Крилов, особливо для «людей, у яких є все».

Наприклад, бізнесмен, який запрошений на день народження до президента, навряд чи знайде кращий подарунок (час золотих батонів минув?), аніж велике панно із автографом Іоанна Павла ІІ. Як варіант – Аль Пачино чи Ентоні Хопкінса, адже президенти теж трохи люди і також можуть захоплюватись талантами акторів і співаків.

Почалося все ще з кінця 80-х. Тоді колишній баскетболіст київського «Будівельника» Олександр Крилов емігрував спочатку до Ізраїлю, потім – до Америки. Працював у лікарні медбратом, а згодом почав налагоджувати американсько-український бізнес: постачав сюди ( а це початок 90-х!) кросівки «New Balance», організував доставку квітів в Україну за замовленням заокеанських клієнтів.  І навіть робив ліцензійні матрьошки із гравцями популярних американських команд!

Бізнес чужими руками: продати Мерилін Монро, купити Джордана

Автограф Брюса Лі стане чудовим подарунком будь-якому поціновувачу.

Одного разу на початку 2000-х його спортивний товариш Олександр Волков звернувся із проханням допомогти адаптуватись у США молодому українцю (а надалі –  дворазовому чемпіону НБА) Станіславу Медведенку. Насправді адаптуватись – це допомогти зберегти гроші, які Слава заробить у найсильнішій баскетбольній лізі планети. Ставши менеджером Медведенка у суперпопулярній команді «Лос-Анджелес Лейкерс», Крилов почав від знайомих отримувати прохання випросити у культових зірок спорту якийсь сувенір чи автограф. І ось коли Олександру запропонували продати за дві тисячі доларів подаровані і підписані самим Кобі Брайантом (один з найкращих баскетболістів НБА за всю історію) старі кросівки, він задумався – а чому б не зайнятися таким бізнесом більш професійно? Ті кросівки, до речі, він таки продав, але трохи пізніше – і вже за п’ять тисяч.

Бізнес чужими руками: продати Мерилін Монро, купити Джордана

Автограф сценариста «Білого сонця пустелі» Рустама Ібрагімбекова із фразою Верещагіна «Я мзду не беру…».

Нині у колекції Олександра Крилова тисячі автографів чи предметів, так чи інакше пов’язаних із культовими особистостями. Автографи з його колекції ізраїльських політиків Голди Меїр та Моше Даяна дарували відомому українському олігарху Ігорю Коломойському. Якщо хтось йшов на день народження до митника – брали автограф сценариста «Білого сонця пустелі» Рустама Ібрагімбекова із фразою Верещагіна «Я мзду не беру…». Ну а хто з «сильних світу цього» відмовиться від подарунку у вигляді підпису Марлона Брандо на світлині із Доном Корлеоне із «Хрещеного батька»?

Професіонали знають, як захиститись від шахраїв

З цим фільмом взагалі окрема історія. У руках Крилова опинився унікальний для фанатів Аль Пачіно документ – оригінальний контракт на зйомки у «Хрещеному батьку 3» із справжнім автографом. Це важливо, адже у цього актора часто просять розписатись на чомусь. Тому йому часто в цьому допомагає секретарка. А сам Аль Пачіно, коли його ловлять на вулиці, ставить на папірці примітивну закарлючку, яка у світі колекціонерів не дуже й цінується.

А те, що «полювання за автографами» – серйозний бізнес із своїми правилами, можна не сумніватись. Селебрітіз також це розуміють, тому офіційні автограф-сесії часто відбуваються із нотаріусом, який підтверджує, що даний підпис справді належить зірці. Покупець на аукціоні разом із самим сувеніром і голограмою дилера отримує ще й цей документ. Тому на найвищому рівні серед колекціонерів випадки шахрайства хоч і трапляються, але професіонали вже знають, як від цього захиститись.

Бізнес чужими руками: продати Мерилін Монро, купити Джордана

Олександр Крилов на аукціоні.

Власне, для зірок – це також джерело прибутку. Мохаммед Алі після завершення боксерської кар’єри дуже невдало розпорядився своїми грошима. Тому, щоб покращити свій матеріальний стан, він став підписувати фотографії та печатки й продавати їх. А легенда баскетболу Майкл Джордан свої автографи продає фірмі-посереднику за 750 доларів, а та реалізує його «меморабілії» вже за ціною від двох тисяч. Сам Олександр Крилов має подібний ексклюзивний контракт із братами Кичками. Лише їх автографи та ще кількох українців – зірок спорту, зокрема футболіста Шевченка, а віднедавна – боксера Усика та тенісистки Світоліної,  становлять якусь цінність на світовому ринку.

Окремі стенди у експозиціях Олександра Крилова – предмети зі зйомок голлівудських фільмів. Автомат з фільму «Бетмен повертається», мечі з «Гладіатора», хірургічні предмети із «Мовчання ягнят», пістолет Вінсента з «Кримінального чтива», олівчики Мерилін Монро. І навіть шматок куртки Термінатора. Нині частину експонатів можна побачити у експозиції «Кличко Експо» на НСК «Олімпійський» в Києві.

Інформаційний партнер рубрики – бізнес-канал для всієї сім’ї «8 канал».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...