Чехія хоче збільшити кількість українських працівників на своїх підприємствах

Опубліковано: 29.01.2019. Автор: .

Чехія хоче збільшити кількість українських працівників на своїх підприємствах

В Міністерстві закордонних справ сусідньої республіки серйозно задумалися над збільшенням квоти для українців, яких будуть запрошувати на роботу до Чехії. Особливо це стосується кваліфікованих робітників високотехнологічних спеціальностей, оскільки чеські компанії не спроможні задовольнити за рахунок внутрішніх трудових ресурсів.

Завдяки постійному економічному зростанню Чехії на ринку праці існує великий попит на кваліфікованих працівників. Задовольнити його за рахунок внутрішніх ресурсів неможливо. Саме тому це відкриває можливість для українських працівників, які є працелюбними та кваліфікованими, отримати новий досвід роботи в різних компаніях Чеської Республіки. Здебільшого високотехнологічних. Згодом українські працівники зможуть застосовувати набутий досвід у себе на Батьківщині, – зазначив міністр закордонних справ Республіки Чехія Томаш Петршичек.

Зазначимо, що в Чехії програма по запрошенню українців на роботу діє з 2016 року. Щорічна квота поки складає 21 тисячу чоловік. Втім, уряд Чехії вже розглядає можливість її збільшення до 40 тисяч. Хоча остаточне рішення поки ще не прийняте.

Пан Петршичек також нагадав, що ця програма дозволяє претендентам з України, у зв’язку із працевлаштуванням, подавати заявки на отримання посвідки на проживання. Так звані трудові картки.

За словами міністра, українці сьогодні є найбільшою національною меншиною в Чехії. Крім того, декілька тисяч молодих людей навчаються в чеських університетах.

Цей факт є досить багатообіцяючим для нашої подальшої співпраці, – підсумував Томаш Петршичек.

Нагадаємо, нещодавно міністр соціальної політики України Андрій Рева назвав завищені платіжки за газ незаконними і заявив, що оплачувати їх не потрібно. А ще розповів, як виплата субсидій грошима, яку в Кабінеті Міністрів планують розпочати з березня цього року, вплине на життя українців.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...