Харківський бабак Тимко передбачив пізню весну

Опубліковано: 02.02.2019. Автор: . Харківська область

Харківський бабак Тимко передбачив пізню весну
Фото: objectiv.tv.

Сьогодні, 2 лютого, у День бабака, в Харкові традиційно розбудили тамтешнього бабака Тимка ІІІ, який живе на біостанції Харківського національного університету ім. В. Каразіна в селі Гайдари Зміївського району.  За його прогнозами, в березні на нас ще чекають заморозки, а справжня весна настане в квітні.

Цього року бабак, коли виліз зі своєї нори, побачив відблиск своєї тіні, це говорить про те, що весна буде пізньою.

Щоправда, в Україні є ще один «чотирилапий синоптик» – львівська бабачиха Маруся. Але її будять не так рано, як харківського «колегу», а на Стрітення, 15 лютого. В обласному екоцентрі, де вона живе, кажуть, що саме погода того періоду більш притаманна нашим широтам.

Зазначимо, що коріння свята сягають далеко в минуле. Так, ще в Римській імперії 2 лютого відзначали День їжака: розбуджений від сплячки їжак таким самим чином прогнозував погоду на весну. У Німеччині трохи пізніше цю роль виконував борсук. Але в США менше їжаків і борсуків, тому роль «метеоролога» відвели бабаку.

Відомо, що саме в цей день бабак прокидається від зимової сплячки і виходить зі своєї нори. Якщо цей день видався ясним і сонячним і бабак побачить свою тінь, він злякається і знову сховається в свою нірку. У такому випадку зима ще триватиме довгих шість тижнів.  Якщо ж день виявиться похмурим, бабак сміливо прогуляється навколо. Ця його прогулянка означає, що весна не  за горами.

Нагадаємо, народний синоптик Леонід Горбань розповів, якої погоди слід очікувати у лютому та березні.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...