Митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій поскаржився Гундяєву на утиски в Україні

Опубліковано: 03.02.2019. Автор: . Рівненська область

Митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій поскаржився Гундяєву на утиски в Україні
Митрополит Рівненський та Острозький УПЦ (МП) Варфоломій скаржиться російським журналістам на утиски в Україні.

П’ятий рік на сході України йде війна із російськими окупантами. Весь цей час представники УПЦ (московського патріархату) розповідають українцям про свою незалежність від Москви. Запевняють, що є виключно українською Церквою. І в той же час їхніх представників систематично можна побачити в Росії на різних релігійних заходах та прийомах РПЦ. Не обійшлося без такої делегації і на урочистостях з нагоди 10-ї річниці інтронізації (возведення на патріарше служіння) патріарха Російської православної церкви Кирила (Гундяєва), що проходили в кремлівському палаці наприкінці січня.

Окрім настоятеля Московського патріархату в Україні Онуфрія та ще кількох митрополитів УПЦ (МП), на урочистостях був присутній і митрополит Рівненський та Острозький УПЦ (МП) Варфоломій. Більше того, він навіть поскаржився нібито на утиски в Україні. А російські-пропагандистські телеканали залюбки це показали, назвавши священиків Української православної церкви вірними канонам.

Влада робить усе можливе, аби натиснути на нас. Боремося. І сподіваємося, що Господь допоможе нам, – зазначив митрополит Рівненський та Острозький УПЦ (МП) Варфоломій в інтерв’ю російським телеканалам.

Натомість, президент Росії Володимир Путін, із притаманним йому пафосом, зазначив перед присутніми, що вважає неприпустимим будь-яке втручання у церковні справи. Мовляв, Росія завжди поважала і буде поважати незалежність церковного життя. Особливо, у сусідній суверенній державі, маючи на увазі Україну. Тим не менше, додав, що РФ залишає за собою право реагувати і робити все для захисту прав людини. У тому числі і права на свободу віросповідання.

Інтерв’ю митрополита Рівненського та Острозького УПЦ (МП) Варфоломія дивіться з п’ятої хвилини.

Нагадаємо, що патріарх Кирило очолив російських православних після того, як Олексій II (Рідігер) підслизнувся та забився на смерть у ванній кімнаті. Тоді серед московського бомонду ходили чутки про нібито усунення Олексія II. Зокрема, на такій версії наполягав актор Станіслав Садальський.

Як повідомляв «Західний аргумент», сьогодні, 3 лютого, у день 40-річчя Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія в соборі Святої Софії в Києві відбулася урочиста Літургія з нагоди його інтронізації.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...