Польща збільшила «мінімалку» для українців: стало відомо, скільки тепер отримуватимуть наші заробітчани

Опубліковано: 03.02.2019. Автор: .

Польща збільшила «мінімалку» для українців: стало відомо, скільки тепер отримуватимуть наші заробітчани

З початку року влада Польщі збільшила мінімальну заробітну плату. Попри те, що рішення стосується всіх працівників найменш кваліфікованих посад, не секрет, що обіймають їх в сусідній країні здебільшого заробітчани з України.

Мінімальна заробітна плата для всіх працівників, які займають в країні найменш кваліфіковані посади зросла на 150 злотих. Тобто, на 7,1% у порівняні з минулим роком. Тепер офіційна «мінімалка» складає 2250 злотих, або в гривнях – 16 тисяч 550. Це, звичайно, без податків та вирахувань. «На руки» ж ця категорія працівників отримуватиме 1634 злотих, або 12 тисяч 20 гривень, що майже втричі більше ніж в Україні, повідомляють колеги з видання UBR.

Збільшився і рівень погодинної оплати праці в Польщі. Тепер він складає 14,7 злотих за годину (100 гривень), а з вирахуванням усіх податків – близько 10,7 злотих за годину (73-74 гривні).

У разі неповної зайнятості, мінімальна зарплата працівника обраховується пропорційно відпрацьованому ним часу. Але це більше винятки, оскільки ті, хто отримують в Польщі «мінімалку», здебільшого зайняті повний робочий день.

Варто зазначити, що новий рівень мінімальної заробітної платні не поширюється лише на цивільно-правові договори. Наприклад, договори щодо комісійної оплати праці.

З огляду на зростання мінімальної заробітної плати, працівники, яких звільняють з роботи, тепер можуть розраховувати і на більший розмір вихідної допомоги. З початку року роботодавець зобов’язаний видавати допомогу у розмірі не менше 15 мінімальних валових зарплат, тобто 33 тисячі 750 злотих або 248 тисяч 300 гривень.

Нагадаємо, нещодавно Чехія заявила про намір збільшити кількість українських працівників на своїх підприємствах.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...