Більше половини дітей з Рівненщини, в яких діагностували рак, вдалося врятувати завдяки зусиллям волонтерів

Опубліковано: 04.02.2019. Автор: . Рівненська область

Більше половини дітей з Рівненщини, в яких діагностували рак, вдалося врятувати завдяки зусиллям волонтерів
«Лікарняна клоунада» - один із видів терапії у відділенні онкогематології Рівненської обласної лікарні.

Сьогодні, 4 лютого – Всесвітній день боротьби із раком. Започаткували його, аби привернути увагу світової спільноти до масштабів цього захворювання. А головне пояснити людям, як йому запобігти, виявити та лікувати. Це і логічно, адже у всьому світі щороку діагностують онкологію у 18 мільйонів осіб. У списку країн-лідерів по захворюваності на рак є й Україна. Погана екологія, неякісне харчування та наслідки аварії на ЧАЕС призвели до того, що показник смертності від онкологічних захворювань займає у нас друге місце. Тільки за офіційними даними минулого року майже у 170 тисяч українців виявили злоякісні новоутворення. Причому, у цій невтішній статистці чоловіків та жінок майже порівну. А найгірше те, що з кожним роком до цього списку все більше додається дітей. Держава забезпечує онкохворих ліками лише частково. Тож, якби не волонтери, то статистика могла би бути ще гіршою.

На Рівненщині вже майже десять років діє благодійний фонд «Скарбниця Надії». Сьогодні він нараховує майже 40 волонтерів, які  опікуються маленькими пацієнтами онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні. На їх рахунку, завдяки зібраним коштам, придбаним лікам та зданій крові вже сотні врятованих дитячих життів. Тож вони добре знають всі проблеми пацієнтів. А починалося все із бажання допомогти незнайомій дитині, в якої діагностували рак.

Я вирішила здати кров для онкохворої дівчинки, але не підійшла за медичними показниками, – розповідає журналісту «Західного аргументу» голова благодійного фонду Мар’яна Рева. – Тоді познайомилися з іншими волонтерами, згуртувалися і все закрутилося. Це був 2009 рік. Ми допомагали діткам, у яких виявили онкологію, збирали для них гроші та перераховували на картки батькам. Потім зрозуміли, що така поодинока допомога малоефективна. Потрібно це робити централізовано. Тож  в 2011 році заснували благодійний фонд.

Більше половини дітей з Рівненщини, в яких діагностували рак, вдалося врятувати завдяки зусиллям волонтерів

Мар’яна Рева.

Сьогодні, найбільша проблема у лікуванні онкохворих дітей – це недостатня кількість необхідних медикаментів. За словами  Мар’яни Реви, завдяки численним зверненням волонтерів до громадськості, МОЗу, обласної влади зросло забезпечення медикаментами онкохворих дітей з 20% в 2012 році, а в 2018-му –  до близько 90% за рахунок коштів державного та обласного бюджетів. Решту шукають волонтери. А ще – брак ліжко-місць.

Дитяче відділення онкогематології Рівненської обласної лікарні розраховане на 23 місця, а щороку рак діагностують у 25-30 дітей, – продовжує пані Мар’яна. – Ми неодноразово перед обласною владою піднімали питання, що його слід розширювати, вони ніби і з розумінням ставляться до проблеми, проте наразі немає жодних зрушень.

Завдяки зусиллям волонтерів благодійного фонду онкохворі діти на Рівненщині забезпечені ліками на 85-90%. Та навіть це не завжди є гарантією одужання. Статистика свідчить, що повністю вилікувати недугу вдається у 60% пацієнтів. В абсолютних цифрах – це майже 200 дитячих життів.

Окрім фінансової підтримки, зусиллями волонтерів «Скарбниці Надії» створено «Банк донорів». Завдяки цьому була знята проблема із терміновим пошуком донорів. Всі необхідні дані: прізвища донорів, їх групи крові занесені до єдиного списку. Тож у разі екстреної необхідності батькам пацієнтів тепер не потрібно просити допомоги «на вулиці». Більше того, волонтери, які відповідають за цей напрям, самі допомагають родинам у підборі потрібних донорів для хворих дітей.

Представники «Скарбниці Надії» у відділенні дитячої онкогематології систематично проводять заняття із арт-терапії, організовують свята, проекти «Логічні ігри» та «Дні краси». Тим самим відволікаючи дітей від багатомісячного виснажливого лікування.

А шість років тому фонд долучився до започаткування ще одного проекту – «Лікарняна клоунада»: до дітей в лікарню щотижня приходять веселі клоуни та розважають їх.

Окрім того, у профільному відділенні обласної дитячої лікарні постійно працює група волонтерів, які надають психологічну підтримку дітям та їхнім батькам. Роз’яснюють усі особливості та можливі складнощі лікування раку. А головне – пояснюють, що із ним можна і потрібно боротися.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...