В СБУ зацікавилися церковними цінностями Рівненщини

Опубліковано: 05.02.2019. Автор: . Рівненська область

СБУ зацікавилася церковними цінностями Рівненщини

В обласній раді побоюються, що об’єкти культурної спадщини з храмів УПЦ можуть вивезти за кордон. Зокрема, це стосується релігійних громад колишнього московського патріархату, які планують перейти до Православної церкви України. Щоб цього не сталося, обласні обранці навіть готові створити спеціальну комісію і разом зі співробітниками СБУ контролювати цей процес.

За словами заступниці голови Рівненської обласної державної адміністрації Світлани Богатирчук-Кривко, після внесених змін до чинного законодавства, релігійні громади УПЦ мають два виходи: або перейти до Православної церкви України, або перейменуватися у Російську православну церкву. І не завжди це відбувається гладко. Тож є цілком обґрунтовані побоювання, що з храмів можуть повивозити цінності.

До речі, ініціатива створення такої комісії належить саме СБУ, повідомляють наші колеги з РВ. Її представники з відповідним проханням звернулися до обласної влади. А ще працівників спецслужб турбує той факт, що багато історичних споруд Рівненщини поступово втрачають свій вигляд і цінність. Причина в тому, що їх замість реставрації просто ремонтують чи реконструюють без жодних на те дозволів.

Натомість в обласному управлінні культури нарікають на брак працівників. Начальник цього відомства Ярослав Мельник каже, що за збереження культурної спадщини в управлінні відповідає лише дві людини. Тож проконтролювати усе вони просто не встигають.

Варто зазначити, що проблемою збереження майна храмів перейнялися і в столиці. Кабінет Міністрів України планує створити цілий підрозділ, який відповідатиме за релігійне питання. В тому числі, і за збереження культурних та історичних цінностей.

Нагадаємо, кілька днів тому стали відомі результати інвентаризації, що була ініційована Міністерством культури України. За словами заступника голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, колишнього члена громадської ради при Міністерстві культури України Богдана Кожушка, перевіряючі недорахувалися восьми старовинних ікон, дерев’яної чаші та хреста. Про що було повідомлено правоохоронні органи.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...