Рівненські медики видалили у пенсіонерки пухлину вагою майже 30 кілограмів

Опубліковано: 06.02.2019. Автор: . Рівненська область

Рівненські медики видалили у пенсіонерки пухлину вагою майже 30 кілограмів
Віра Савчук під час обстеження. Скрін з відео.

Ніколи не потрібно складати руки. У цьому, на власному прикладі переконалася 72-річна Віра Савчук із села Соснове Березнівського району на Рівненщині. Вона перенесла надскладну операцію із видалення майже 30-кілограмової пухлини. Нині пацієнтка вже сама готує собі їсти і навіть намагається поратися по господарству. А ще зовсім недавно вона вже змирилася із тим, що ця хвороба може стати для неї вироком. Особливо, коли через пухлину пані Віра перестала ходити.

Операція, за яку взялися лікарі Рівненського обласного протипухлинного центру, тривала майже п’ять годин. Врешті, пухлину вагою в 27 кілограмів і діаметром 45 сантиметрів видалили.

Хвора себе запустила. До лікарів не зверталася, хоча бачила, що утворення збільшується в  розмірах. Це була кістома яєчників. Коли її видалили, вага жінки становила всього 38 кілограмів. Втручання виявилося вдалим. Пані Віра зможе ходити, — розповіла завідувач гінекологічного відділення Рівненського обласного протипухлинного центру Світлана Орешко, яка провела операцію.

Рівненські медики видалили у пенсіонерки пухлину вагою майже 30 кілограмів

Завідувач гінекологічного відділення Рівненського обласного протипухлинного центру Світлана Орешко.Скрін з відео.

У медзаклад Віра Дмитрівна потрапила у важкому стані. Пухлина спотворила роботу більшості органів черевної порожнини та малого тазу. Окрім того, жінка мала серйозну анемію. Була сильно виснажена. А ще  неї були явно виражені лімфостази, набряки та трофічні виразки, каже лікар. Навіть хірурги протипухлинного центру були шоковані станом пацієнтки.

Рівненські медики видалили у пенсіонерки пухлину вагою майже 30 кілограмів

Віра Савчук після операції.

Воно геть печінку мені здуло. Нагнутися не могла, – пригадує Віра Савчук. – Ноги набрякли. Такі аж короткі стали. А зараз, дякувати Богу, їм усе. Можу ходити без допомоги, готувати їсти і прати. Трохи навіть поправилася.

Рівненські медики видалили у пенсіонерки пухлину вагою майже 30 кілограмів

Віра Савчук. Скрін з відео.

Головний лікар Рівненського протипухлинного центру Григорій Максим’як каже, що прооперувати Віру Дмитрівну можна було ще п’ять років тому. При чому в плановому порядку. Тоді це було б значно простіше. А головне, що за ці п’ять років пухлина не завдала б такої шкоди і без того ослабленому організму пенсіонерки.

Та у жінки, виявляється, весь цей час була своя правда. В ефірі програмі «Говорить Україна», куди вона звернулася по допомогу, Віра Савчук зізналася, що до лікарів не йшла, бо… не мала грошей. А діти вже давно перестали спілкуватися із хворою матір’ю, бо свого часу із вітчимом не порозумілися. Зі своїм сином, вперше за останні кілька років, пенсіонерка побачилася лише в студії ток-шоу.

Мені від вас нічого не треба, ні допомоги… Просто перед смертю побачити хотіла, – сказала вона тоді крізь сльози.

Історія Віри Савчук тоді вразила чи не всю Україну. Після програми жінці влаштували обстеження в столичній клініці, а оперували вже в Рівному.

Тепер Віра Дмитрівна будує плани на весну – каже, садитиме з чоловіком город та побілить хату. А своїх лікарів вважає рятівниками, адже без їх допомоги про одужання навіть і не мріяла.

Володимир МИКОЛАЙЧУК, для «Західного аргументу».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...