Тепер тільки в ЄС і НАТО: Парубій підписав ухвалені зміни до Конституції

Опубліковано: 07.02.2019. Автор: .

Тепер тільки в ЄС і НАТО: Парубій підписав ухвалені зміни до Конституції

Сьогодні, 7 лютого народні депутати внесли зміни до Конституції України, які визначають стратегічний курс нашої держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. За проект Закону про внесення змін до Конституції України проголосували 334 обранця, хоча ухвалення закону потребувало 300 голосів.

Підтримали Самопоміч, Радикальна партія та Батьківщина

Пізніше на сайті ВРУ були оприлюднені результати голосування по фракціях. Цілком прогнозовано жодного голосу за зміну Конституції не дав «Опозиційний блок». Натомість, в унісон проголосували обидві фракції урядової коаліції – «Блок Петра Порошенка» та «Народний Фронт».

З опозиційних фракцій підтримали зміни – Самопоміч, Радикальна партія та Батьківщина. Також свої голоси дала переважна більшість депутатів від «Волі народу» – з 19 депутатів проголосувала 16. Решта були відсутні на засіданні. Додалися до загального результату навіть п’ять голосів від групи «Відродження». Та визначальними для успішного голосування стали 39 голосів позафракційних депутатів. Хоча в загальному у ВРУ таких народних обранців 61.

Тепер тільки в ЄС і НАТО: Парубій підписав ухвалені зміни до Конституції

І це при тому, що ще зранку голосування взагалі було під загрозою. Адже третій день поспіль представники Радикальної партії України блокували трибуну Верховної Ради України, вимагаючи, вимагаючи підтримати проект постанови щодо зниження ціни на газ.

Перед голосуванням за законопроект виступив його ініціатор – Президент України Петро Порошенко. Звертаючись до парламентарів, він заявив, що нині – історичний день, адже ці зміни передбачають закріплення в основному законі незворотності курсу держави у європейському та євроатлантичному напрямках.

Тепер, до повноважень Президента у статті 102 Конституції України додається положення – Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Підписав закон в сесійній залі

До блоку про Верховну Раду у статті 85 додаються повноваження щодо визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, а також реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Кабінет міністрів тепер забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Це фіксується у статті 116.

Ухвалені зміни до Конституції України Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав прямо у сесійні залі одразу після голосування.

Також, законодавці звернулися до НАТО із проханням розпочати з Україною індивідуальний діалог, щодо її членства в Північно-Атлантичному Альянсі.

Тим часом, представники ЄС і НАТО стримані у своїх коментарях. Хоча в дипломатичних та експертних колах Заходу цей крок підтримують. А політичні оглядачі сходяться на тому, що такому радикальному повороту України від нейтралітету до інтеграції в ЄС і НАТО сприяла російська агресія та незаконна анексія Криму. Хоча, є й такі, які вважають сьогоднішнє голосування банальним політичним піаром Петра Порошенка перед виборами.

Нагадаємо, сьогодні Центральна виборча комісія відмовила у реєстрації кандидатом в Президенти Надії Савченко.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Де ви плануєте цього року провести відпустку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...