Газ знову подорожчає. Чиновники почали готувати населення до чергового стрибка цін

Опубліковано: 08.02.2019. Автор: .

Газ знову подорожчає. Чиновники почали готувати населення до чергового стрибка цін

Не встигли українці змиритися із думкою, що з січня за опалення та гарячу воду доведеться платити більше, як влада підготувала новий «сюрприз». У щоквартальному «Інфляційному звіті» НБУ за січень 2019 року сказано, що у другому кварталі знову очікується підвищення тарифів на газ для населення.

Вже стандартно, фінансисти пояснюють це вимогами МВФ привести ціни на газ для населення до ринкових.

Цього разу ціна на газ має зрости на 13,9%. НБУ пояснює це тим, що свого часу, у грудні 2018 року відклали  підвищення цін на централізоване опалення та гарячу воду на січень 2019 року. Тому, темпи зростання вартості ціни на газ для населення мають бути переглянуті. Щоправда, НБУ одразу заспокоює, якщо це можна так назвати, – у 2021 році подорожчання блакитного палива уповільниться до 10%.

Нагадаємо, востаннє ціна на газ в Україні зростала у листопаді минулого року. Проте Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг нові тарифи на теплову енергію для населення встановила лише з 1 січня 2019 року. Тож платіжки із новими сумами, що на 15-20% більші, українці почали отримувати у лютому.

До слова, громадяни, які не мають лічильників на газ, почали нарікати, що отримують платіжки із завищеними тарифами. Після цього, в інтерв’ю одному із національних телеканалів міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що завищені суми оплачувати не потрібно. Мовляв, облгази нарахували їх незаконно. І додав, що газозбутові компанії мали встановити газові лічильники всім споживачам, адже вартість цих робіт закладена в тарифах. Проте вони цього не зробили.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...