Він засуджував анексію Криму: в Москві помер Сергій Юрський – зірка фільмів «Любов та голуби» і «Золоте теля»

Опубліковано: 08.02.2019. Автор: .

Він засуджував анексію Криму: в Москві помер Сергій Юрський – зірка фільмів «Любов та голуби» і «Золоте теля»

На 84 році життя сьогодні, 8 лютого, вранці не стало відомого радянського та російського актора, режисера театру та кіно Сергія Юрського. Наразі офіційної версії причини смерті немає, проте за попередньою інформацією – актор помер внаслідок зупинки серця. Про це пишуть російські ЗМІ, посилаючись на родичів Юрського.

Актор Сергій Юрський був відомий своєю проукраїнською позицією – він відверто засуджував анексію Криму. Говорив, що Україна – окрема країна, а не молодший брат Росії.

Це інша нація – дружня, історично пов’язана з Росією, але інша. Зараз Україна – це інша країна. Тому тональність Мамонтова і Соловйова по відношенню до України на кшталт: «хочемо – розженемо, хочемо – захистимо, а російська мова там має бути!», просто не припустима. Хлопці – це не ваша справа», – казав свого часу Юрський про українську націю та Україну.

З Кримом у мене пов’язано більше 30 років. І я ніколи не відчував себе там чужим. Чи налагодиться там життя? Тривожно говорити. Вже зараз туди не їдуть на відпочинок, а кримчани жили в більшості своїй з обслуговування туристів. А якщо говорити про саму територію… Стародавні греки могли б дати право нинішнім грекам заявити, що споконвічні землі Греції поширюються на півсвіту, – говорив Сергій Юрський про Крим.

Він засуджував анексію Криму: в Москві помер Сергій Юрський – зірка фільмів «Любов та голуби» і «Золоте теля»Нагадаємо, Сергій Юрський народився в Ленінграді 1935 року в родині художнього керівника Московського цирку на Цвєтному бульварі. 1955 року, після третього курсу юрфаку, він вступив на акторський факультет Ленінградського театрального інституту імені Островського, і 1957 року був запрошений до Великого драматичного театру імені Горького (зараз носить ім’я Товстоногова). Там Юрський дебютував як режисер, поставивши 1974 року виставу «Мольєр» за Булгаковим.

 

Він засуджував анексію Криму: в Москві помер Сергій Юрський – зірка фільмів «Любов та голуби» і «Золоте теля»Славу кіноактору принесла роль у фільмі «Золоте теля» 1968 року, де він зіграв Остапа Бендера. Далі були ролі у стрічках «Місце зустрічі змінити не можна», «Людина нізвідки», «Любов і голуби», «Республіка ШКІД» та інших.

1978 року Юрський переїхав до Москви і був прийнятий до трупи Театру імені Моссовета.

Актор написав кілька книжок, став лауреатом премії «Золота маска», а також отримав звання заслуженого артиста РРФСР.

Прощання з актором відбудеться в театрі ім. Моссовета.

Нагадаємо, в ніч з 2 на 3 лютого помер російський реп-виконавець Кирило Толмацький, більш відомий як Децл.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...