Заради Томосу взялися переписувати історію України

Опубліковано: 09.02.2019. Автор: .

Заради Томосу Лілія Гриневич перепише історію України

Вже з цього року тема отримання Томосу про автокефалію УПЦ вивчатиметься учнями 11-х класів, як окремий розділ курсу з Історія незалежної України. Відповідні рекомендації для вчителів вже підготували в Міністерстві освіти України. А наступного року тема створення незалежної Церкви в Україні буде висвітлена у підручниках з історії.

Щойно ми отримали Томос про автокефалію УПЦ, я дала доручення внести зміни до програми з Історії Незалежної України. Наша робоча група вже має певні напрацювання з цього приводу. Тому, впродовж кількох тижнів наказом МОН буде затверджена нова редакція програми для 11 класу. До речі, курс Історії Незалежної України вивчається саме в 11 класі. Цього року ми якраз будемо друкувати підручники. Тож їх автори мають врахувати в них питання Томосу, – повідомила на інформаційний запит колег з видання УНН міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Заради Томосу Лілія Гриневич перепише історію України

Лілія Гриневич.

За словами пані Гриневич, цього року учні 11-х класів оновлені підручники з Історію Незалежної України ще не отримають, оскільки друкуватимуться вони лише в квітні. А викладати цей курс починають приблизно в квітні-травні. Тому учителі отримають методичні рекомендації, щоб під час вивчення відповідного періоду історії вони обов’язково висвітлили і тему отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

А от в тестах незалежного зовнішнього оцінювання ця тема з’явиться не раніше ніж у 2021 році. За словами пані Гриневич, це пов’язано із тим, що в міністерстві теж мають свої «непорушні правила». і одне з них – зміни до ЗНО можна вносити не пізніше ніж за два роки до його складання.

Нагадаємо, як повідомляв «Західний аргумент» дещо раніше, об’єднання церков в Єдину помісну почалося саме з Рівного. Тож не виключено, що саме цей факт став визначальним у виборі першого обласного центру після Києва, куди Президент України Петро Порошенко разом із Патріархом Філаретом привезли підписаний документ про автокефалію УПЦ.

До слова, президент-втікач Віктор Янукович на своїй прес-конференції у Росії назвав Томос «великим гріхом нинішніх політиків».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...