93-річна рекордсменка з Львівщини, яка сідає на шпагат, поділилася секретами довголіття

Опубліковано: 12.02.2019. Автор: . Львівська область

93-річна рекордсменка з Львівщини, яка сідає на шпагат, поділилася секретами довголіття

Надія Шаригіна з міста Кам’янка-Бузька Львівської області відтепер офіційно визнана найгнучкішою бабусею України. Попри свій поважний вік (93 роки), вона виконала повздовжній шпагат і потрапила до Книги рекордів України. На сьогоднішній день єдина її конкурентка, яка є у Книзі рекордів Гіннесса, 95-річна американка.

Пані Надія мала непросте життя. Народилася у Кривому Розі. Пережила голод, холод та не одну смерть рідних і лише після війни опинилася на Львівщині. А вже тут, у невеличкому райцентрі Кам’янка-Бузька, вийшла заміж.

Попри свій вік, пані Надія надзвичайно життєрадісна і позитивна, – розповідає кореспонденту «Західного аргументу» експерт Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін. – Вона має стати прикладом для сотень українських бабусь, які на лавочках біля під’їздів нарікають на своє життя і перераховують болячки.

93-річна рекордсменка з Львівщини, яка сідає на шпагат, поділилася секретами довголіття

Надія Шаригіна усе життя пропрацювала на залізниці диспетчером. Так склалася доля, що двічі була заміжньою. Має двох дітей від різних шлюбів – сина і дочку. Щоправда, із різницею у віці майже у 20 років. Живе у звичайній сільській хатині разом із сином. До цього часу обробляє город. Власне, його й називає головним рецептом свого довголіття.

Вона весни не може дочекатися, аби вже піти і поратися в землі, – розповідає пан Зорін. – Коли ми до неї їхали і питали рідних, що привезти, відповідь була однозначна: якусь рослинку, яку потім зможе пересадити у землю.

Пані Надія каже, що ні за що не дожила б до таких літ, якби не їла часнику. Вона його вживає буквально до всього. Вважає, що енергія та вітаміни цього продукту просто необхідні людському організму. Кави не п’є і жирну їжу не їсть, байдужа і до алкоголю.

Цікаво, що попри свою гнучкість, спортом  професійно вона ніколи не займалася. Лише у 65-ть, коли вийшла на пенсію, неабияк захопилася йогою. Згодом від онука, який займався танцями, почула про шпагат. Вирішила і собі спробувати. Тепер тренуваннями займається щодня по дві години. А перед тим – обов’язкова розминка.

93-річна рекордсменка з Львівщини, яка сідає на шпагат, поділилася секретами довголіття

До слова, пані Надія свого часу перенесла кілька складних операцій на очі, але досі зберегла ясний розум та чудовий зір.

Напевно, в Кам’янка-Бузькій немає книжок, які б вона не читала, – каже Віктор Зорін. – Дотепер не уявляє свого життя без книжки. Але дочитавши до сторінки десятої, згадує: «Ой, та я ж цю книжку вже колись читала!».

Окрім чотирьох онуків, бабуся Надія має вже одного правнука. До слова, саме онука, яка є професійним масажистом, допомагає пенсіонерці тримати тіло у формі. А ще пенсіонерка заявила, що на шпагаті зупинятися не збирається – у неї в планах стати на гімнастичний місток.

Нагадаємо, до Книги рекордів Гіннесса потрапив львів’янин, який протягнув зубами 600-тонне судно.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...