«Біжи або помри»: нова суїцидальна гра стає все популярнішою серед підлітків

Опубліковано: 13.02.2019. Автор: .

«Біжи або помри»: нова суїцидальна гра стає все популярнішою серед підлітків
Фото з Facebook-сторінки Юлії Дмитренко.

У соцмережах все частіше можна побачити повідомлення-застереження про нову «гру смерті». Користувачі  стверджують, що вона останнім часом набуває все більшої популярності серед  дітей та підлітків. Днями, киянка Юлії Дмитренко опублікувала знімки неповнолітніх, які намагалися перебігти жваву трасу на Дарницькій площі. Чи дійсно діти виконували небезпечні завдання «кураторів», або то просто була необдумана витівка відчайдухів, авторка посту не знає. Зрештою, це й не так важливо, адже наслідки можуть бути одні і ті самий. Тому вона закликала батьків звернути на це увагу. Пізніше, вже у коментарях до посту, інші користувачі розповіли, що бачили цих підлітків і на Ленінградській площі столиці. А згодом з’ясувалося , що подібні випадки непоодинокі і в інших містах України.

Завжди є суперечка між поколіннями. Але я тут зовсім зрозуміти не можу. Так, в підлітковому віці всі ми робимо дурниці, але це я назву тупістю. Просто бігати перед машинами. Навіщо? Водії зупиняються, роблять зауваження.  А вони все одно розбігаються і біжать перед потоком машин. Вони бачили, що я дістала телефон і фотографую, але їм все одно. Цікаво, яка мета у цієї «забави», – написала Дмитренко.

Судячи із коментарів користувачів соцмережі, ймовірно, мова йде про небезпечну гру для дітей «Біжи або помри». Як розповіли кореспонденту «Західний аргумент» експерти, ця гра  з’явилася наприкінці 2016-гов Росії. Пізніше стала популярною в Білорусі, Киргизстані, а згодом дісталася і до нас. Суть її полягає у тому, аби перебігти дорогу якомога ближче перед автомобілем, що стрімко наближається, і залишитися живим.  Куратори гри у соцмережах системно і планомірно працюють з дітьми, крок за кроком підштовхуючи до останньої межі. Учасникам нав’язують культ смерті, присилають текстові повідомлення від імені нібито департаменту освіти. Зокрема, такі випадки на початку 2017 року були у Вінниці і Полтаві. Але тамтешні чиновники про цю гру і повідомлення ні сном, ні духом. Пізніше починають надходити текстові повідомлення з погрозами про розправу з батьками тощо.

Про збільшення у рази кількості дітей, які намагаються покінчити з собою, говорять і психологи. Провокацією подібних вчинків є те, що підлітки скаржаться на відсутність майбутнього, не знаходження свого місця в суспільстві, неможливістю займатися чимось, коли виростуть. Підливає олії у вогонь і відсутність довірливих відносин з батьками. А підліткова психіка, як відомо, надзвичайно вразлива і схильна до навіювання.

На щастя, в Україні ще не зафіксовано жодного смертельного випадку від цієї гри. Проте правоохоронці  попереджають дітей про небезпеку спілкування у сумнівних групах в соцмережах. Батьків та вчителів закликають бути пильними до поведінки своїх чад. А водіям радять бути уважними, коли бачать дітей, які стоять на узбіччі дороги.

Нагадаємо, на Рівненщині на Новий рік з батьківської рушниці застрелився 15-річний підліток.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...