Через грип та кір у Львові призупинене навчання майже у 30 школах

Опубліковано: 14.02.2019. Автор: . Львівська область

Через грип та кір у Львові призупинене навчання майже у 30 школах

У Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України повідомили, що лише вчора, 13 лютого, у Львові зафіксували 23 особи, 17 із них – діти, хворих на кір.  Загалом за тиждень в області хворіють в середньому по півтисячі людей. Найбільше випадків зареєстровано у дітей від п’яти до  14 років, більшість із яких не мають щеплень.

Не краща ситуація і з захворюванням на грип та ГРВІ. За минулий тиждень (до 10 лютого) в області захворіло 16 420 осіб, що на 2390 випадків більше, як за попередній тиждень.  Епідпоріг перевищений на 6,2%. Також зареєстровано два летальні випадки від грипу серед  дорослих: померли 51-річний чоловік та 66-річна жінка. В обох лабораторно підтверджений вірус грипу типу А.

У самому обласному центрі  епідпоріг щодо грипу та ГРВІ наразі не перевищений. Проте в місті поступово закривають школи на карантин.

Так, від сьогодні, 14 лютого, через захворювання значної кількості учнів на кір, ГРВІ та грип навчання призупинене  ще у шести навчальних закладах. Загалом у Львові закриті 27 шкіл. Зокрема, школи №№ 78, 54, 22, 33, 41, 30, 97, 93, 29, 95, 70, 47, 77, 96, 49 та 52. Також тимчасові вимушені канікули у школярів НВК «Один, два, три»,  ЛУГГ ім. О. Степанів, ЗШ «Первоцвіт», гімназія «Провесінь», гімназія «Тривіта», ліцей «Інтелект», НВК «Софія», НВК «Інженерно-економічна школа — Львівський економічний ліцей», ліцей «Сихівський», ліцей «Оріана» та ЛСЗШ І ст. «Джерельце».

Було припинене навчання у 21-му закладі освіти, – зазначила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик. – Окрім того, отримали ще звернення від керівників шести шкіл щодо призупинення навчання до кінця цього тижня. На підставі листа, якого ми отримали від Лабораторного центру про те, що за останній тиждень спостерігається різкий зріст захворювання на грип та ГРВІ серед дітей вікової категорії від 7 до 17 років, було рекомендовано призупиняти навчання відповідно до листів керівників навчальних закладів, у яких відсутні 20 і більше відсотків учнів через хворобу. Але припинити навчання у всіх школах наразі не можемо, оскільки не перейдено епідемпорогу захворювання.

До речі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна на першому місці у Європі серед  країн, де найбільше хворих на кір.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...