День святого Валентина: що варто знати про це свято

Опубліковано: 14.02.2019. Автор: .

День святого Валентина: що варто знати про це свято

Сьогодні усі закохані святкують чи не найромантичніше свято в році – День святого Валентина. Однак ким був цей святий і за які такі заслуги його вважають своїм покровителем усі закохані пари – знають далеко не всі. Виявляєтеся, не дивлячись на те,що традиція цього свята прийшла до нас із заходу, а сам Валентин був католицьким священиком, його мощі є і в західній Україні – у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у Самборі (Львівська область). Поклонитися їм і попросити заступництва можуть усі охочі.

День святого Валентина: що варто знати про це святоПодейкують, що християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною. 14 лютого його ім’я згадує під час літургії Католицька церква.  Войовничий імператор Клавдій вважав, що сім’я заважає солдатам воювати за імперію і видав наказ, яким забороняв воїнам одружуватися. Та  Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув’язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Крім того, щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священиком і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні (Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100–153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа (тобто Папи). У своїх проповідях він звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо, а от інші два поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порта дель Пополо у Римі, які тепер часто називають «воротами Святого Валентина»).

Загалом у римо-католиків є 16 святих Валентинів і дві святих Валентини. А у календарі Східних Церков  14 лютого згадуються лише святі Трифон, Перпетуя, Сатир, Ревокат, Сатурніл, Секунд, Феліцитата, Петро та Вендиміан. Натомість пам’ять трьох святих Валентинів українські Церкви відзначають 7 травня, 19 липня, 12 серпня. Попри це, як Православна, так і Греко-Католицька Церкви досить скептично ставляться до свята закоханих.

Історії про таємні вінчання закоханих –легенди, бо немає жодного задокументованого підтвердження про це, – говорить о. Володимир Дмитрів із храму Введення в храм Пресвятої Богородиці, що у Львові. – Так само, як і досі достеменно невідомо, чи був такий святий Валентин взагалі. Щодо мощей святого Валентина у Самборі – теж достеменно невідомо, чи це саме його мощі. Мало того, під час реформи церковного календаря 1969 року під час II Ватиканського Собору покровитель закоханих був вилучений із календаря святих як такий, чию історичність взяли під сумнів. В календарі УГКЦ на цей день, 14 лютого, святого Валентина також немає. Отож, це свято не є важливим для Церкви. І не варто чоловікам та жінкам згадувати один про одного лише раз на рік, увагу, повагу та любов потрібно приділяти щодня. І ніхто не забороняє дарувати квіти чи подарунки у будь-який інший день, а не лише 14 лютого.

День святого Валентина: що варто знати про це святоЯк би там не було, але дарувати цього дня один одному подарунки та отримувати їх, погодьтеся, приємно як жінкам, так і чоловікам. Хоча і тут є певні правила.

Наприклад, жінкам на День святого Валентина не прийнято дарувати кухонне приладдя, побутову техніку чи книги (хіба що ваша половинка дуже любить читати). А от подарувати супермодний фен чи щипці для завивки волосся, парфуми, білизну або навіть цукерки – буде дуже доречно. Жінкам такі подарунки нададуть емоцій. Варто тільки презент гарно запакувати.

А от чоловікам не варто дарувати банальні шкарпетки, спідню білизну, тапочки та гелі для душу, статуетки, рамки для фото та інші дрібнички, які йому ніколи не знадобляться, або електроінструменти, в яких дами зовсім не розбираються. Окрім того, погана прикмета дарувати коханому годинник, бо це обіцяє розлуку. Краще поцікавитися хобі вашого благовірного  – якщо він, до прикладу, колекціонує моделі машинок, то можна витратитися на дорогу іграшку, яка поповнить його колекцію.

А взагалі, не настільки важливо, що саме ви подаруєте свій коханій половинці. Головне, аби було щиро та від душі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...