Дають і забирають: Кабмін платитиме дідусям і бабусям, щоб вони доглядали за онуками, але ті мають сплачувати податки

Опубліковано: 16.02.2019. Автор: .

Дають і забирають: Кабмін платитиме дідусям і бабусям, щоб вони доглядали за онуками, але ті мають сплачувати податки

З січня 2019 року в Україні почала працювати програма «муніципальна няня», яка передбачає компенсації батькам на послуги з догляду за дитиною до трьох років. Як надавачів таких послуг цілком можна оформити дідусів, бабусь та інших родичів.

Але є умова: бабуся чи дідусь мають зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років, пишуть колеги із видання Рубрика.

Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії, – вважають в уряді.

Слід, однак, зазначити, що в разі реєстрації  як підприємця бабуся чи дідусь повинні будуть сплачувати не лише податки (5% для третьої групи), але й обов’язковий ЄСВ, який зараз складає 918 гривень на місяць. При цьому місячна сума державного відшкодування за послуги няні складає 1626 гривень.

Нагадаємо, нещодавно в Україні набули чинності зміни до низки статей Кримінального кодексу, які стосуються сексуального насильства. Відтепер має бути добровільна згода «на вчинення дій сексуального характеру».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...