Через скандал про корупційні схеми Порошенка троє народних депутатів вийшли із його фракції

Опубліковано: 28.02.2019. Автор: .

Через скандал про корупційні схеми Порошенка троє народних депутатів вийшли із його фракції

Сьогодні народні депутати Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук подали заяви про вихід з фракції Блоку Петра Порошенка.  Своє рішення пояснили тим, що «вже давно по різні боки барикад». Принаймні так написав Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

Це — формальність. Ми вже давно по різні боки ціннісних барикад. Останні події це лише підтвердили. Я прийшов в політику після революції і навіть формально не хочу бути пов’язаний з тими, хто відкрито очолює контрреволюцію. За чотири з половиною роки я чув п’ятнадцять тисяч разів питання «Чому ви в БПП?». У мене на це питання були відповіді, які, втім, мало кому здавалися переконливими. Тепер можна нікого ні в чому не переконувати. Ця сторінка перегорнута, — написав Найєм.

Одночасно з Мустафою Найємом заяви про вихід із фракції написали Світлана Заліщук та Сергій Лещенко.

Через скандал про корупційні схеми Порошенка троє народних депутатів вийшли із його фракції

Так, Світлана Заліщук, виклала в соцмережі фотографії написаних нею заяв на імена керівника фракції і спікера парламенту, заявила, що не бачить можливості знаходиться в рядах фракції.

Розкрадання у солдатів – за гранню людяності, – написала вона, маючи на увазі скандал, що розгорівся після журналістського розслідування про розкрадання в оборонній промисловості.

Сергій Лещенко лише виклав фото заяви без  коментарів.

На думку політолога Антона Візковського, тепер цих народних обранців позбавлять депутатських мандатів.

Згідно зі ст. 81 Конституції України повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі виходу народного депутата України із складу фракції політичної партії, від якої він був обраний. Так, ця норма суперечить Закону України «Про статус народного депутата», але Конституція України має вищу юридичну силу. Так, це імперативний мандат, який існує наразі виключно в комуністичних країнах. Наприклад, в Китаї, – прокоментував пан Візковський нашим колегам із «Інформатора».

Тим часом, сьогодні, 28 лютого, Верховна Рада підтримала постанову про невідкладне розслідування фактів, оприлюднених у ЗМІ, щодо зловживань у ДК «Укроборонпром».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...