Окупанти опублікували чергове провокативне відео із полоненим бійцем з Закарпаття

Опубліковано: 28.02.2019. Автор: . Закарпатська область

Окупанти опублікували чергове провокативне відео із полоненим бійцем з Закарпаття
Ігор Мирончук.

Бойовики виклали в Мережу відео із полоненим військовим ЗСУ, бійцем 128-ї бригади, Ігорем Мирончуком. Вони ведуть його під конвоєм по вулицях окупованого міста та задають провокативні запитання. Ігор Мирончук каже, що проживає він  в Ужгороді, а народився на Рівненщині. Проходячи повз могили вбитих дітей, хреститься.

Як ти думаєш, мають діти гинути на війні? – питає бойовик за кадром.

Я думаю, не повинні діти гинути, – відповідає Ігор Мирончук.

Бач, три однакових прізвища, очевидно, діти з однієї сім’ї. Як думаєш, за яких обставин вони могли загинути? – не відстає «ДНРівець».

Напевно, міна прилетіла і розірвала осколками. Вважаю, що не потрібно так, бо гинуть мирні люди, – каже військовий.

Далі окупанти випитують у солдата, з якого року він служить в армії. Той відповідає, що з 1996-го, а в  2014 році надійшов наказ, що їдуть на війну. Мовляв, люди не хотіли їхати, але мусили виконувати наказ.

Після цього в кадрі невідомо звідки з’являється нібито місцева мешканка, яка починає істерично кричати, «за что вы убиваете наших детей». Попри похилий вік, пенсіонерка достеменно пам’ятає вік кожного із 66-ти дітей, похованих у цій братській могилі.

Не хочемо ми з вами жити! Що вам, мало місця в Києві? Чим ми вас образили, що вбиваєте? Ми вас не вбиваємо. Ми ж не звірі. А ви гірші за звірів, виходить, – накинулася вона на військового.

У 128-й окремій гірнично-штурмовій бригаді ЗСУ підтвердили, що на відео дійсно їхній боєць, який потрапив у полон до окупантів на Донбасі ще 9 лютого.

Як зазначили в Медійній ініціативі за права людини, у родині військового розповіли, що Ігор того дня подзвонив мамі близько третьої години дня і сказав: «Я у біді».

Мама і не могла уявити, у якій. До того ж, такі панічні слова для нього були не властиві, бо Ігоря голос завжди бадьорий, – говорить його дружина Ольга Мирончук. – Пізніше з Інтернету дізналися, що потрапив у полон. Обставини досі невідомі.

Після ряду повідомлень ресурсів терористичної «ДНР» ми маємо підстави підтвердити, що на фото та відео, розповсюджених так званими «ЗМІ» противника, наш побратим Ігор Мирончук. На відео видно, що його стан явно пригнічений. На деяких фрагментах змонтованого запису чітко видно, як його очі бігають по рядках написаного тексту. Ми в жодному разі не засуджуємо Ігоря за сказане на камеру. Адже сказане ним, для всіх нас є черговим доказом, що противник в інформаційній війні може протиставити нам лише грубу маніпуляцію та фейки,  – йдеться в повідомленні Закарпатського легіону в Facebook.

Ігор Мирончук – кадровий військовий, у зоні АТО з 2014 року, був у Луганському аеропорту, брав участь у боях за Дебальцеве.

До слова, публікувати такі провокативні відео із українськими полоненими в окупантів вже стало традицією. Наприкінці січня, в Мережі з’явилося відео із полоненим полтавчанином Станіславом Панченком.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...