У Мукачеві відкрили пам’ятник святому-покровителю міста

Опубліковано: 03.03.2019. Автор: . Закарпатська область

У Мукачеві відкрили пам’ятник святому Мартину – покровителю міста

Кінну статую святому Мартину відкрили у неділю в Мукачеві на Закарпатті.  33-тонний пам’ятник на постаменті знаходиться в центрі міста. Кошти на скульптуру місту дав меценат. Святий Мартин вважається покровителем міста з 1376 року. Про це повідомив професор Федір Шандор під час церемонії відкриття пам’ятника.

Сьогодні на Закарпатті відкрито першу кінну скульптуру — на честь святого Мартина, який вважається покровителем міста Мукачева. Пам’ятник, вагою 33 тонни, зі скульптурними композиціями святого Мартина, баского коня та бідняка, встановлений на постаменті із паннонського травертину. Це дарунок місту від мукачівця мецената Михайла Кіша, – зазначив пан Шандор.

У пам’ятнику відтворено легенду, коли св. Мартин віддає частину свого плаща біднякові, рятуючи того від смерті від холоду.

Ідея скульптури з’явилася у 2012 році, у 2017-му до ювілейних 1700 років з дня народження святого Мартина, в місті було встановлено і освячено наріжний камінь для майбутньої скульптури.

Відкриття пам`ятника Святому Мартину

Опубліковано Мукачівська міська рада Неділя, 3 березня 2019 р.

Як повідомив Шандор, 643 роки тому грамотою королеви Єлизавети місту Мукачеву було надано дозвіл використовувати герб та печатку із зображенням святого Мартина, який з цього часу став покровителем міста та місцевих храмів.

Святий Мартин народився 11 листопада 317 року у провінції Панонія, жив у Франції. В іконографії зображується воїном-вершником на коні, що дає частину свого плаща злиденному. Святий Мартин вважається патроном бідняків, виноробів та воїнів.

Нагадаємо, минулого року в Тулузі встановили пам’ятник дочці Ярослава Мудрого – Анні Ярославні,  яка багато років правила Францією.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...