Сьогодні легендарному автору «Червоної рути» виповнилося б 70 років

Опубліковано: 04.03.2019. Автор: .

Сьогодні легендарному автору «Червоної рути» виповнилося б 70 років

Талановитий український композитор-виконавець та поет Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року у Кіцмані на Буковині. Його земне життя тривало лише 30 років. Проте за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню модною на весь світ.

Володимир Івасюк є автором 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Також був неординарним живописцем.

Сьогодні Володимиру Івасюку виповнилося б 70 років

Могила Володимира Івасюка на Личаківському кладовищі у Львові.

18 травня 1979 року Івасюка знайшли повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як 1979-то, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Його похорон 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно». Можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але в листопаді 2012-го справу закрили нібито через відсутність складу злочину.  Проте згодом, у лютому 2015 року, колишній прокурор Львівської області Роман Федик заявив, що начебто Володимир Івасюк таки був убитий «співробітниками» КДБ.

Нагадаємо, нещодавно минуло чотири роки, відколи у страшній автокатастрофі загинув відомий музикант Кузьма Скрябін.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...