Скандал з технікою для ЗСУ: журналісти оприлюднили чергову порцію компромату на Порошенка та його оточення

Опубліковано: 05.03.2019. Автор: .

Скандал з технікою для ЗСУ: журналісти оприлюднили чергову порцію компромату на Порошенка та його оточення

Журналісти опублікували продовження свого розслідування і з’ясували, що звільнений перший заступник голови РНБО Олег Гладковський і керівник «Укроборонпрому» Павло Букін отримали як мінімум 30 і 10 тисяч доларів відповідно при закупівлі російських висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану. Про це повідомляє Bihus.

За даними розслідувачів, в серпні 2016 року «Укрспецекспорт» уклав угоду на поставку шести висотомірів з українською фірмою ТОВ «АН Сервіс». У 2017 році прилади привезли з Москви до Києва через Об’єднані Арабські Емірати. За контрактом, «Укрспецекспорт» заплатив за деталі 14,38 млн грн. Однак з Москви, за інформацією «Наших грошей», вантаж вилітав з ціною 90 000 доларів (це менше 2,5 млн грн на той час).

Це означає, що насправді висотоміри коштували в 7 разів дешевше, ніж державний концерн люб’язно заплатив за них Гладковському-молодшому з бандою, – йдеться в розслідуванні.

Далі журналісти наводять переписку фігурантів афери.  У розмові йдеться про «відкати» для «Паші» (Павла Букіна) – 10 тисяч доларів, та 30 тисяч доларів для ОВ.

Скандал з технікою для ЗСУ: журналісти оприлюднили чергову порцію компромату на Порошенка та його оточення

 

ОВ – це Олег Володимирович. Гладковський-старший. Саме під таким кодовим іменем «ОВ» він проходить у листуваннях сина, Жукова та керівників оборонних підприємств… 30 тисяч доларів – це доля лише від авансу за висотоміри. Як ділили залишок, на жаль, невідомо. Але що з переписок відомо, так це те, що Гладковському-татові хлопчики відраховували частку не тільки з висотомірів. Історія про авіаприбори – це лише крапля в морі. Один контракт. А їх у хлопчиків були десятки, – йдеться у розслідуванні.

Нагадаємо, проект Bihus.Info 25 лютого оприлюднив фільм «Друзі Президента крадуть на оборонці». У ньому йдеться, що Ігор Гладковський, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, разом з другом Віталієм Жуковим і партнером Андрієм Рогозою з 2015 року через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Таким чином вони збагатилися мінімум на 250 млн гривень.

Вчора Петро Порошенко повідомив,  що звільнив високопоставленого фігуранта цієї справи Олега Гладковського з двох посад – першого заступника секретаря РНБО та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...