Героїня еротичних коміксів: сьогодні знаменитій ляльці Барбі виповнюється шістдесят

Опубліковано: 09.03.2019. Автор: .

Героїня еротичних коміксів: сьогодні знаменитій ляльці Барбі виповнюється шістдесят

Улюблениці багатьох дівчаток – знаменитій ляльці Барбі 9 березня виповнилося 60 років. Уперше її презентували на Нью-Йоркському ярмарку іграшок 9 березня 1959 року. Її випустила американська компанія Mattel  у штаті Вісконсин. Спочатку це була дитяча іграшка, переважно для хлопчиків і дівчаток 3 — 14 років, але нині – ще й об’єкт, який часто колекціонують дорослі. Варто зазначити,  що тоді її звали — Барбара Міллісент Робертс.

Героїня еротичних коміксів: сьогодні знаменитій ляльці Барбі виповнюється шістдесятЛяльку Барбі розробила Рут Гендлер, стенографістка компанії Mattel, вважається, що прообразом знаменитої ляльки для маленьких дівчаток стала Білд Ліллі – героїня еротичних коміксів, що публікувалися в газеті «Bild Zeitung» (Німеччина).

Ляльки-«манекенниці», які зображали Ліллі, багато в чому нагадували ранні моделі Барбі. «Попередницями» її називали й популярні в 40-50-х роках паперові ляльки з безліччю різноманітних костюмів — за словами Гандлер, в дитинстві її дочка Барбара (на честь якої і назвала ляльку Барбі) нерідко «бавилася з подругами ляльками, то були паперові ляльки –«дорослі», і дівчатка уявляли себе в «дорослому житті» то дівчатами, то діловими жінками, то мамами». Тож відчувалася потреба у ляльках, які могли б познайомити юних леді з багатьма сторонами настільки привабливого для них світу дорослих.

Героїня еротичних коміксів: сьогодні знаменитій ляльці Барбі виповнюється шістдесятПерша Барбі коштувала всього $3,00. Вона була одягнена у чорно-білий в смужку купальник (сукні для ляльки слід було купувати окремо), у неї було стягнуте в «кінський хвіст» світле волосся та чорні очі. Спершу покупці поставилися до новинки насторожено — на ті часи лялька виглядала досить зухвало, проте незабаром вона стала неймовірно популярною серед школярок.

У продажу з’явилося безліч всіляких костюмів та аксесуарів для Барбі. В 1961 році вона «обзавелася» бойфрендом (Кен), двома роками пізніше — приятелькою Мідж (Midge) і сестричкою Скіппер (Skipper).

Зовнішній вигляд ляльки змінювався— якщо перша Барбі 1959 року виглядала цілком зрілою жінкою, то до кінця 60-х вона стає миловидною дівчиною-тінейджером і одягається в «хіпове» вбрання. У неї з’являються все нові й нові рідні та знайомі. У 60-х роках Барбі отримує «Будинком мрії», в 70-х — автомобіль. З’являються Барбі-співачка (1961), Барбі-медсестра (1961), Барбі-стюардеса (1966), Барбі-космонавт (1965 — за 20 років до польоту в космос першої жінки-американки!), Барбі — кандидат у президенти (1991)…

Героїня еротичних коміксів: сьогодні знаменитій ляльці Барбі виповнюється шістдесятУ 1980-му фірмою «Mattel» була представлена колекційна серія «Ляльки світу» — до неї увійшло понад 20 Барбі у національних костюмах різних країн. Також продаються ляльки — двійники знаменитостей: Мерилін Монро, Одрі Гепберн, Твіггі, Вітні Г’юстон, телеведуча Розі О’Доннел. Колекцію одягу Барбі оновлювали щороку.

Цікаво, що зріст Барбі — 29 см. Її пропорції по відношенню до «нашого» реального світу — 1:6. За підрахунками фахівців, якби Барбі стала людиною, то при зрості близько 170 см її вага була б трохи менше 50 кг, об’єм грудей — 99 см, талії — 45 см, стегон — 84 см.

З нагоди 60-річчя Барбі Mattel випустила колекцію з 20 ляльок, присвячених жінкам, які надихають,  зокрема японській тенісистці Осаці Наомі та британській моделі, активістці Адвоа Абоа. Також компанія випустила шість ляльок в образах астронавток, льотчиць, журналісток, політиків, пожежниць і спортсменок. Це саме ті сфери, на думку виробника, у яких жінки ще мало презентовані.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...