Шевченкові – 205 років: у День народження Великого Кобзаря тернопільські артилеристи декламували його поезію

Опубліковано: 09.03.2019. Автор: .

Шевченкові – 205 років: у День народження Великого Кобзаря тернопільські артилеристи декламували його поезію

Сьогодні Україна відзначає 205-ту річницю народження поета, художника і мислителя Тараса Шевченка. Практично у всіх містах відбуваються різноманітні акції – виставки, концерти, вечори пам’яті, присвячені Кобзарю. А от бійці Тернопільської окремої артилерійської бригади і в зоні ООС пам’ятають рядки його творів, тож вирішили продекламувати і записати відео.

Зініціював шевченківські читання на землі Донбасу прес-офіцер бригади Юрій Кульпа. Все без підготовки, відбувалося в режимі онлайн: підійшов, попросив згадати рядки і кожен, хто де знаходився на той час, читав те, що вважав своїм улюбленим.

Там зібрані рядки з різних творів, я ж прочитав вибірки з поеми «Гамалія». У цьому творі йдеться про артилерію тих часів, яка громила ворожі укріплення: «Ніхто на світі не втече, огонь запеклих не пече». Ці слова стали гаслом тернопільських артилеристів, – сказав Юрій Кульпа.

У читаннях взяв участь і капелан бригади Володимир Андрухів.

Шевченко став одним із символів української нації. Його образ широко використовується патріотичними силами і сьогодні. Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів.  1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256 – розташовані на території України, майже півтори сотні – у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...