Безвіз ускладнюється: для перетину кордону із ЄС потрібен буде спеціальний дозвіл

Опубліковано: 11.03.2019. Автор: .

Безвіз ускладнюється: для перетину кордону із ЄС потрібен буде спеціальний дозвіл

Найближчим часом перетин кордону з Європейським Союзом для українців дещо ускладниться. Процедура безвізу тепер потребуватиме більше зусиль та часу, ніж раніше, оскільки українцям знадобиться спецдозвіл. Ці зміни анонсували у Раді Європейського Союзу.

Для отримання спеціального дозволу доведеться заплатити 7 євро. Однак навіть якщо дозвіл буде отримано, українцям все одно доведеться пройти попередню перевірку на той випадок, якщо вони збираються увійти в Шенгенську зону.

Для оформлення спеціальних дозволів українці повинні заздалегідь заповнити заявку через Інтернет. Надана інформація буде перевірена в базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити наявність підстав для відмови. Обробка цієї інформації займе не більше 96 годин.

Спеціальний дозвіл буде діяти або 3 роки, або до закінчення терміну дії паспорта. Однак наявність дозволу не означає автоматичного права на в’їзд до країн ЄС, оскільки останнє слово буде за прикордонними службами.

Нагадаємо, свого часу Президент Петро Порошенко заявляв, що з часу введення безвізу два мільйони громадян України скористались безвізовим режимом із країнами Європейського Союзу. Найчастіше їздили у Польщу, Угорщину, Румунію та Словаччину.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...