На Закарпатті шквальний вітер зніс вежу Невицького замку

Опубліковано: 11.03.2019. Автор: . Закарпатська область

На Закарпатті шквальний вітер зніс вежу Невицького замку

У ніч на понеділок шквальні пориви вітру повалили дерев’яну вежу Невицького замку, яка перебувала в аварійному стані. Про це  йдеться на офіційному сайті очільника області Геннадія Москаля.

Днями, у рамках реставраційних робіт, вежу мали демонтувати. Проте природа внесла свої корективи і «демонтувала» її дещо раніше.  На щастя, ніхто внаслідок обвалу вежі не постраждав.

На Закарпатті шквальний вітер зніс вежу Невицького замку

Такий вигляд  мав замок із  вежею.

В 2019 році за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, обласна державна адміністрація запланувала реалізувати проект «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку (перша черга невідкладних робіт)». Загальна сума фінансування проекту складає 10,5 млн грн. за рахунок державного бюджету та понад 0,5 млн – за рахунок місцевого бюджету. Передбачається, що розпорядженням Кабінету Міністрів України проект буде профінансований як відібраний Комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Невицький замок — напівзруйнований замок біля села Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області. Уперше він згадується на початку XIV століття як опорна база місцевого феодального бунту проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У XIV столітті замок переходить до володінь роду графів Другетів, які будують на місці дерев’яного замку кам’яний. У 1644 році під час релігійних воєн трансільванський князь Юрій І Ракоці його зруйнував.

Нагадаємо,  через сильний вітер на трасу поблизу пункту пропуску «Порубне» (Чернівецька область) впали проводи високовольтної лінії. Через це рух міжнародною трасою на Румунію перекрили.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...