Сьогодні Інтернету виповнюється 30 років

Опубліковано: 12.03.2019. Автор: .

Сьогодні Інтернету виповнюється 30 років

Розробником технології Всесвітньої павутини вважають англійського фізика та інженера Тім Бернерса-Лі, який є автором технологій HTTP, URI/URL та HTML. У 1980—1981 роках він працював у Європейській організації із ядерних досліджень консультантом з програмного забезпечення. Саме там він для власних потреб написав програму «Енквайр», яка використовувала випадкові асоціації для зберігання даних та заклала концептуальну основу для Всесвітньої павутини.

А вже 12 березня 1989 року Тім Бернерс-Лі представив керівництву Європейського центру ядерних досліджень проект єдиної системи організації, зберігання і загального доступу до інформації. Веб-браузер вчений назвав Всесвітньою мережою (World Wide Web). Згідно із задумом творця, «мережа» повинна служити середовищем, в якій кожен може поділитися знаннями з іншими.

Спочатку Бернерс-Лі припускав створити «велику гіпертекстову базу даних з типізованими посиланнями» під назвою «Mesh», щоб допомогти своїм колегам в лабораторії ядерної фізики обмінюватися інформацією між декількома комп’ютерами. Бос Бернерса-Лі дав йому час перетворити скромну блок-схему в робочу модель, написавши мову HTML, додаток HTTP і WorldWideWeb.app – перший веб-браузер і редактор сторінок.  До 1991 року зовнішні веб-сервери були запущені і працювали.

Завдяки «Всесвітній павутині» люди отримали можливість спілкуватися в реальному часі незалежно від відстаней, що їх розділяють, отримувати інформацію та доступ до баз даних.

Сьогодні в Мережі майже 2 мільярди сайтів і користувачі навряд чи зможуть уявити своє життя без Інтернету.

До слова, група дослідників з університету Лінкольна й університету Ланкастера в Британії вивчили поведінку, звички та ставлення до своїх телефонів більше ніж 500 користувачів смартфонів, які працюють на базі операційних систем Android та iOS. Вони дійшли висновку, що на вибір смартфона певним чином впливають властивості характеру того, хто ним користується.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...