«Окупанти під виглядом «реставрації» нищать Ханський палац в Криму», – Нищук

Опубліковано: 13.03.2019. Автор: . Крим

«Окупанти під виглядом «реставрації» нищать Ханськкий палац в Криму», – Нищук

Так звані «реставраційні роботи», які окупанти проводять в Ханському палаці в Бахчисараї, знищують цей пам’ятник архітектури світового значення. Про це заявив міністр культури України Євген Нищук в ефірі програми AQŞAM на телеканалі ATR.

Це знищення пам’ятки світового значення. Це не обговорюється. У нас були фотографії, інформація про ці злочини… Це яскравий приклад того, як під виглядом так званої реставрації знищується автентичність цієї пам’ятки, – сказав Нищук.

Він додав, що Україна сподівається, що Моніторингова місія ЮНЕСКО незабаром відвідає Ханський палац і зупинить руйнування цього пам’ятника, оскільки в України зараз немає доступу до Криму. За попередніми даними, це відбудеться навесні. Нищук додав, що важливо, щоб міжнародні експерти побачили, що саме окупанти роблять з ханським палацом.

Для нас важливо, щоб зараз ці фахівці, які поїхали на цей об’єкт, побачили, що насправді відбувається. Побачили, що замість автентичних балок дерев’яних, які датуються 17-18 століттям, ставляться метало-бетонні конструкції, – зазначив Нищук.

РФ в анексованому Криму минулого року розпочала так звані «реставраційні» роботи в Ханському палаці в Бахчисараї. Як стверджують фахівці, за фактом окупанти знищують палац. Зокрема, в ЮНЕСКО визнали, що так звані «реставраційні роботи» на території Ханського палацу в Бахчисараї «загрожують історичній та культурній автентичності цього об’єкта, внесеного до Попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО». В Організації заявили, що окупаційна влада робить грубі порушення в сфері захисту культурної спадщини Криму.

Ханський палац у Бахчисараї – родова резиденція династії Ґераїв, правителів Кримського ханства у 1532—1783 роках. Центр політичного, духовного й культурного життя кримських татар. Засновником Хансарая був Сахіб I Ґерай. Бахчисарайський палац — пам’ятка історії та культури всесвітнього значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника. В приміщеннях розташовані музей історії та культури кримських татар, художній музей, виставка холодної та вогнепальної зброї. Територія палацового комплексу займає 4,3 гектари, раніше площа комплексу становила 18 гектарів.

До речі, нещодавно російський журналіст, головний редактор інтернет-видання «Щоденний журнал» Олександр Риклін заявив, що комусь із наступних президентів Росії неодмінно доведеться робити кроки по поверненню анексованого Криму Україні, інакше у РФ не буде майбутнього.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...