У Польщі відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів». Депутати Львівської облради закликали керівництво України відреагувати

Опубліковано: 13.03.2019. Автор: .

У Польщі відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів». Депутати Львівської облради закликали керівництво України відреагувати

На кладовищі в польському місті Щецин 9 лютого відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів 1939–1947 років». Про це йдеться в повідомленні Інституту національної пам’яті Польщі. Вчора, 12 березня, Львівська облрада звернулася до Президента України, Кабміну та ВРУ щодо засудження відкриття цього меморіалу антиукраїнського спрямування.

Пам’ятник вшановує пам’ять тисяч поляків, жителів Волині та Малої Польщі, жертв геноциду, здійсненого в 1939–1947 роках членами українських націоналістичних організацій ОУН-УПА, – ідеться в повідомленні Інститут національної пам’яті Польщі.

Навіть уточнили, що дата відкриття пам’ятника була не випадковою – 9 лютого 1943 року в польській колонії Паросля (на Волині) підрозділ УПА скоїв «перше колективне й організоване» вбивство польського населення.

173 поляків було вбито з особливою жорстокістю. Злочин у Парослі вважають початком волинського геноциду, хоча окремі вбивства поляків уже відбувалися раніше, – зазначили в інституті.

У повідомленні додали, що пам’ятник спорудили завдяки зусиллям товариства східних областей «Спадщина і пам’ять» та за фінансової підтримки відділення Інституту національної пам’яті в Щецині.

Тим часом, Львівська облрада звернулася до Президента України, Кабміну та ВРУ. У зверненні зазначається, що під час урочистостей із нагоди відкриття директор польського Інституту національної пам’яті Ярослав Ширек стверджував, що, мовляв, Волинь і Галичина – східні землі Польщі, а УПА – винуватець «волинської різні», пишуть колеги із видання ZIK.

Вищим цинізмом польської пропагандистської машини є й те, що Бюро із питань вшанування боротьби і мучеництва при Інституті національної пам’яті Польщі проілюструвало інформацію щодо відкриття вказаного пам’ятника фотографією українського села Сагринь на Холмщині, спаленого польською Армією крайовою в березні 1944 року. Безперечно, така бездоказова та зневажлива риторика не сприяє порозумінню у двосторонніх відносинах, – йдеться у зверненні.

Депутати Львівщини закликали керівництво України засудити відкриття цього пам’ятника, вжити заходів щодо відновлення у Польщі зруйнованих українських пам’ятників, розробити та схвалити загальнодержавну цільову програму вшанування пам’яті жертв окупаційних режимів у XX ст.

Нагадаємо, наприкінці минулого року міжнародний скандал розгорівся через комп’ютерну гру «Ціна свободи», розроблену одеським програмістом. Польський Інститут національної пам’яті побачив у ній пропаганду нацизму і звернувся до прокуратури за «образу польського народу і пропаганду фашизму».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...