Щоб зберегти довкілля: рівняни вимагають обмежити використання у магазинах поліетиленових пакетів

Опубліковано: 15.03.2019. Автор: . Рівненська область

Щоб зберегти довкілля для наступних поколінь: рівняни вимагають обмежити використання у магазинах поліетиленових пакетів

Останнім часом вже у багатьох містах України обмежили або заборонили використання поліетиленових пакетів у торгових точках. Зокрема, у Львові, Тернополі, Луцьку,  днями – у Здолбунові Рівненської області, відповідний законопроект зареєстрований і у Верховній Раді. Однак наразі далі слів справа з місця не рушає  – в супермаркетах та магазинах як давали поліетиленові пакети, так і дають (чи продають) далі.  Проте рівняни вирішили не чекати, поки до цього питання дійдуть руки  у місцевої влади, і зареєстрували відповідну петицію.

Її автор Алла Лосік переконує, що таке рішення допоможе зберегти екологію, «захистити життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища та збереженням довкілля для наступних поколінь».

Прийняте рішення РМР має рекомендувати суб’єктам господарювання у сфері торгівлі, пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів — паперові пакети, багаторазові торбини тощо, а також розробити Програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазової тари.

Розробити програму щодо поетапного плавного переходу, відмови від одноразових поліетиленових пакетів.  Виконавчій владі міста Рівне провести зустрічі, консультації  щодо напрацювання конкретної дорожньої карти щодо такого переходу.

Завданням програми має стати впровадження нових еко-стандартів із споживання, які стануть індикаторами еко-культуру в рівненській громаді, – йдеться у петиції.

Буквально за добу від початку збору підписів звернення підтримав 61 мешканець Рівного із 300 необхідних. До кінця збору підписів залишилося  44 дні, петицію можна підписати на сайті Рівненської міської ради до 28 квітня.

До речі, на сайті Президента України Петра Порошенка з’явилася петиція, автор якої вимагає суворо карати політиків-брехунів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...